x-kom hosting

Konto Google, YT, inne serwisy i ukraińskie reklamy???

Bangi
utworzono
utworzono

Witajcie,

 

od kilku dni pojawił mi się w domu taki oto "problem". Mianowicie w serwisach typu YT, podczas wyszukiwania w Google, czy ogólnie przeglądania Internetu i serwisów społecznościowych zaczęły nam (osobom podłączonym do domowego Internetu - nie ma znaczenia czy kabel czy wifi) wyświetlać się ukraińskie reklamy i wyniki wyszukiwania oraz filmy na YT. Przy YT pojawiło się nawet "Ukraina" i w wyszukiwarce Google również (w lewym dolnym rogu, choć obok jest mój prawidłowy kod pocztowy). Mieszkam oczywiście w PL, w Krakowie, Internet mam od UPC po kablu i z ich routera korzystam. Dodatkowo od połowy ubiegłego roku udostępniam Internet ukraińskiej rodzinie, która mieszka za ścianą - zrobiłem dla nich profil gościa i oddzielną sieć, być może to jest tym spowodowane, ale z drugiej strony ten problem pojawił się dopiero kilka dni temu (wcześniej tak nie było). Staje się to trochę uciążliwe, szczególnie podczas wyszukiwania informacji w sieci, ponieważ wyświetlają się wyniki ukraińskie. Wczoraj na komputerze na moim koncie Google pozmieniałem ręcznie region na PL, ale dziś znowu wskoczyła do wyszukiwarki Ukraina. Być może ktoś miał podobny problem lub ma pomysł jak go rozwiązać? Oczywiście inny niż odcinać sąsiadów od wifi. 

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. 

Mavis Dracula
komentarz
komentarz

Zapewne IP jest dedykowane Polsze, nie używasz jakichś hidów, może sąsiedzi poszli swoją droga, z tad takie masz rezultaty. Czy jesteś adminem sieci wewnętrznej czy też nie, może zwykły uzytkownik dzielacy sieć z sąsiadami:lol2:.Wywal ich z sieci (czasowo) i, wykonaj dedykowane ustawienia, sprawdź

Bangi
komentarz
komentarz

Sąsiedzi korzystają z sieci gościnnej. Router jest ustawiony tak jak był, nic nie zmieniałem.

Póki co czyszczenie ciasteczek, ręczna zmiana preferencji w Google i YT na PL pomogły. Zobaczymy czy za jakiś czas UA znów wróci. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.