x-kom hosting

Dostępna pamięć ram

jahhonn
utworzono
utworzono

Witam posiadam problem z ram, mam 8gb ram system pokazuje mi że mam dostępne jedynie 3,46gb z 8gb. W rozruchu dałem maks pamięci ram i nic to nie dało. W biosie nie mogę znaleźć nigdzie opcji od ram podaje model płyty głównej może ktoś będzie wiedział. MSI A88XM-E35 V2

https://pl.msi.com/Motherboard/A88XM-E35-V2/Specification

Gawel
komentarz
komentarz

System 64 bit czy 32 ? MSCONFIG pokazał ci max 8 GB ? 

jahhonn
komentarz
komentarz

@Gawel 64 bit windows 10 oryginalny.

Gawel
komentarz
komentarz

@jahhonn Pamięć taka była czy dodawałeś nową kość ?

jahhonn
komentarz
komentarz

@Gawel kości te same cały czas.

Te same taktowanie i ta sama pojemności 2x 4gb 1333mhz firmy nie pamiętam 

Gawel
komentarz
komentarz

Pakaż menedżer zadań/ wydajność/ pamięć

jahhonn
komentarz
komentarz
jahhonn
komentarz
komentarz

@Gawel Masz w głowie jakieś rozwiązanie bo na YouTube widziałem filmik ale nie na biosie uefi wszystko inaczej wyglądało i nie mam taki opcji.

Gawel
komentarz
komentarz

Masz sprzętowe zarezerwowane 4,5 GB. Masz dedykowaną kartę graficzną, czy zintegrowaną z procesora ?  

jahhonn
komentarz
komentarz

@Gawel Dedykowaną i mam też integre w procku.

 

obraz_2023-03-18_190710074.png

Gawel
komentarz
komentarz

Sprzęt ci prawidłowo wykrywa pamięć. W twoim przypadku pewnie karta graficzna rezerwuje sobie pamięć. Jeżeli MSCONFIG i max pamięć nic nie daje, w BIOS nie ma  MEMORY REMAP to raczej nic nie zrobisz. Brakuje ci pamięci czy po prostu chcesz żeby było 8 GB. Może też tak być że system wykrywa dwie karty graficzne i rezerwuje pamięć dla integry. Zobacz w BIOS czy nie ma czegoś takiego jak Internal graphics, jak będzie to daj disabled

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.