x-kom hosting

Zasilacz modecom volcano 750w i nowa karta graficzna...

Michu567
utworzono
utworzono

Hej wszystkim,

 

Mam niemały problem (albo się nie znam), otóż postanowiłem ostatnio zrobić upgrade komputera z GTX 1050TI na GTX 1660 Super. Z tym, że ten malutki 1050ti nie potrzebował dodatkowego zasilania dodatkowym przewodem, na nowej karcie jest złącze 8 pin, w zasilaczu też widzę, że są takie wejścia aczkolwiek nie mam od niego żadnych przewodów oprócz tych, które są w nim na stałe (zasilacz pół modularny), bo się przeprowadzałem i gdzieś się zgubiły. Na internecie szukam przewodu 8pin na 8pin jedna końcówka żeńska, a druga damska, dobrze w ogóle tego szukam? Na internecie nie mogę nic znaleźć tak aby to wszystko pasowało bo albo wcale nie ma ich dostępnych, albo są ale jakieś dziwne wersje 6 pin rozdzielone na 2x 8 pin... Bardzo proszę o pomoc i pokierowanie ponieważ nie chcę nic źle podłączyć, a tym bardziej uszkodzić a męczę się z tym już tydzień przy czym zwróciłem z powrotem już dwa przewody. Jeszcze jedna kwestia jest taka, że wejść na przewód 8 pin w zasilaczu jest chyba aż 6 i najzwyczajniej na świecie nie wiem do którego wejścia miałbym o nawet podpiąć, w instrukcji dosłownie nic o tym nie ma, mam jakąś tam podstawową wiedzę o komputerach ale elektryczność i wszystkie przewody z tym związanie to dla mnie czarna magia. Bardzo proszę o pomoc bo już nie wiem co mam zrobić :(

 

Zasilacz: Modecom volcano 750W Bronze (taki czerwony), (nie mam od niego oryginalnych przewodów oprócz tych, które są w nim na stałe)

Karta graficzna: Gainward GTX 1660 Super, która ma zasilanie z szyny PCI-E i 8-pin

HAKELBERY
komentarz
komentarz

ile zasilacz ma  lat?

Michu567
komentarz
komentarz

Niecałe 5

HAKELBERY
komentarz
komentarz
Michu567
komentarz
komentarz

Pisałem, rzecz w tym, że potrzebuje troszkę szybszej odpowiedzi bo kartę mogę jeszcze zwrócić w przeciągu tygodnia jeżeli nie wiedziałbym nadal jak podłączyć a przede wszystkim gdzie kupić odpowiedni przewód zasilacz-karta...

ahaed
komentarz
komentarz

https://www.morele.net/zasilacz-modecom-volcano-750w-zas-mc85-sm-750-atx-volcano-701087/?sekcja=tech-all

 

 

Dokładnie ta odpowiedź: 

Witam. W tym zasilaczu przewody PCI-E, SATA i MOLEX/FDD może Pan podłączyć według własnego uznania. Wszystkie osiem gniazd do podłączenia okablowania jest uniwersalne i każda wiązka pasuje do każdego gniazda. Pozdrawiam.

anioł2009
komentarz
komentarz

A to nie jest konstrukcja chińskiego SAMA ?? Powinny pasować kable od zasilaczy SPC

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.