x-kom hosting

Mam za słaby laptop?

xmonski
utworzono
utworzono

Generalnie to ostatnio kupiłem sons of the forest i byłem pewny ze mi pójdzie ale okazuje się ze nawet na najniższych grafikach mam bardzo mało fps. Czy naprawde takie specyfikacje nie wystarczają? Bo dla mnie to bardzo dziwne...

Specyfikacja mojego laptopa:

rtx 3060
ryzen 7 5800H

16 GB ram

anioł2009
komentarz
komentarz

16gb ram masz w 1 kosci czy 2 ??

xmonski
komentarz
komentarz

@anioł2009 nie wiem raczej w 1 ale na stronie z której kupowałem laptop nie ma napisane 

 

 

anioł2009
komentarz
komentarz

No to jeśli 1 to masz przyczynę. Trzeba się upewnić ile kości pokazuje np program CPU-Z zakładka SPD i memory.

xmonski
komentarz
komentarz (edytowane)

@anioł2009 czemu to jest taka róznica pomiędzy jedną kością a dwoma ?

 

 

@anioł2009 A i w programie CPU-Z w zakładce SPD pokazuje mi ze mam 2 sloty po 8 GB wiec wychodzi na to ze mam jednak dwie kości

 

 

anioł2009
komentarz
komentarz
29 minut temu, xmonski napisał:

czemu to jest taka róznica pomiędzy jedną kością a dwoma ?

W single channel jest bardzo zaniżana wydajność.

 

No ale skoro masz 2 kości to nie to.

 

Ile wyciągasz tych fps na niskich ustawieniach ?

Gra uruchamia się na pewno na nvidii ???

Najwyższa wydajność ustawiona w zasilaniu ??

Wszystkie sterowniki aktualne ?? Direct X ? Visuale C++ ?

 

Ta gra na high / ultra powinna wyciągać 60-70 fps na tej gpu ( zakładając że ma 130w tgp ).

saharz8731
komentarz
komentarz (edytowane)

Może ta gra odpala się na integrze zamiast dedyku?

Ustawienia > System > Wyświetlacz > Powiązane ustawienia: Grafika > Dodaj aplikację: Aplikacja klasyczna > wybierz plik .exe gry > opcje > wysoka wydajność
jeżeli nie masz pewności jak się nazywa lub gdzie jest to przy odpalonej grze w menadżerze zadań ppm na grę i otwórz lokalizację pliku.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.