x-kom hosting

kompatybilność pomiędzy standartami WIFI

Mavis Dracula
utworzono
utworzono

Witam

Nasza "doniczka" jaką posiadamy w pierdolniku posiada WiFi 5 generacji czyli 802.11ac częstotliwość 5 GHz, wszystkim wszystko hula. ja natomiast mam problem ze swoim starym poruchanym tabletem (Itronix IX300, forum), który posiada antenę sieci bezprzewodowej (model WM168b PRISM3) WiFi w standardzie 802.11g czyli retro szkoła z 2003 roku. Wykazuje mi doniczkę, ale niemogę się z nią połaczyć. Pytanie czy standart najnowszy ac kompatybilny jest ze starym g, który chodzi na pasmie 2.4 GHz?

szaki
komentarz
komentarz

zmien kamal ma 2,4 i zobacz

Mavis Dracula
komentarz
komentarz (edytowane)

Zero efektów, wykazuje sieć i nic poza tym, zastanawiam się, czy komponenty tabletu moga się gryźć choć niepowinny. Po kazdym odświeżniu sieci WIFI pokazuje się, po wejsciu w nia wywala jej zanik, i tak jest w koło, Używam oczywiście WLAN WM168

1.jpg

3.jpg

Niebieska
komentarz
komentarz

Co to za urządzenie, do którego nie ma sterownika?

Mavis Dracula
komentarz
komentarz

fota z Everesta, jakiś port wejścia wyjscia

Everest.jpg

Mavis Dracula
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak z tego co się dowiedziałem zgłebiając temat, jest to tylko port do połaczenia ze stacją dokujacą, ew jakaś inną do wozu, jakby nie było nieposiada wpływu na pracę anten. Jak masz możłiwość to prosiłbym o plik wykonywalny

Zapewne w 100% jest to sterownik do portu rozszerzeń, który łaczy tablet ze stacją dokujaca :pije:. jego brak, nie wpływa na nic w systemie

g1.jpg

g2.jpg

Niebieska
komentarz
komentarz

No właśnie za dużo tego nie ma, jak będę na kompie to podrzucę  :)

Mavis Dracula
komentarz
komentarz

właśnie oglądam foty i widze jaki tablet jest dosrany :lol2:

  • Haha 1
Niebieska
komentarz
komentarz

Oj tam, izopropanol zmieni ten stan :lol2:

Mavis Dracula
komentarz
komentarz

zapewne lepiej wypić niż czyścić :lol2:

Niebieska nie pisz mi o Izopropanolu, bo ja go prawie całego wsadziłem do acetonu, i brud nie chce złazić, nawet nic się nie wytopiło, wyszedł tak samo obsrany, tylko nie tlusty :awantura::lol2:

Mavis Dracula
komentarz
komentarz

Niebieska jutro wieczorkiem przeprowadzę badania, coś z tej strony ściągnę, zainstaluje, jesli to to, to faktycznie będzie to sterownik portu do stacji dokujacej

Niebieska
komentarz
komentarz

A co problemów z wifi, z innymi sieciami tablet się łączy? Próbowałeś zrobić hot spot na telefonie by sprawdzić czy się połączy z takim wifi?

Mavis Dracula
komentarz
komentarz (edytowane)

Właśnie problem mam, gdy przeszło się na 5 Ghz, wczesniej wsio mi działało. Dla mnie racjonalnie rozmiar ac, nie jest kompatybilny ze starym g, sieci się widzqa wykrywają, ale się nie połacza bo 5 Ghz a 2.4 to chyba róznica. Zabawa agregacją pasm tez nieposiada sensu, ponieważ zmieniając pasmo na 2.4 Ghz automatycznie dławię innym przepustowość transferu na doniczce

Niebieska
komentarz
komentarz

A reinstalacja sterowników od wifi?

Mavis Dracula
komentarz
komentarz (edytowane)

Sterowniki działają sprawnie, system niedawno postawiony z niemałą masturbacją, musiałem dorwać dvd, klawę mysz, porty usb na rozdzielaczu, sama w wiesz jak stawia się system na tablecie z płyty. Wszystko jest swieże, nie ma mowy, o jakimś "zabrudzeniu"

Mi się zdaje , że antena G, która powstała w wifi w 2003 roku, poprostu jest bezuzyteczna, to samo mogę napisac o swoim Jabłku G4, które posiada kartę wifi, wkładaną w port podobny do pcmcia, też sieć widzi, ale nie jest w stanie się z nią połączyć:goodnight:

Niebieska
komentarz
komentarz

No to kiepsko. Nie pamiętam, masz możliwość podłączenia zewnętrznej karty wifi?

Mavis Dracula
komentarz
komentarz (edytowane)

Niebieskie, a na pizdjiec mi tablet ze stosem kabli, tak mogę tablet wpiąc przez antenę na usb, albo poprzez pcmcia, albo poprzez lan, ale po co mi wtedy tablet, skoro fujarek będzie wystawało jak z kaktusa kolców :awantura: Z tym tabletem wszystko można, tylko w jakikolwiek sposób nieda się go rozwalić:lol2:

  • Haha 1
Niebieska
komentarz
komentarz

I jeszcze trzeba uważać by się nie nadziać na antenę :lol2: Chyba, że do tej "doniczki" podłączyć drugi router ze starszym standardem Wifi by tablet mógł się łączyć bez problemów.

Mavis Dracula
komentarz
komentarz (edytowane)

zapewne jak doniczka ma 5 Ghz a antenka do rozprzestrzeniania sieci jest w standardzie g jak mój tablet, to nie wiem, czy jedno z drugiim zadzwoni, a wszyscy pierdola, że sa standarty od ac, po nawet a, aco jest racjonalnie chyba chwytem marketingowym, ten tablet mam chyba z soba od swojego narodzenia, może przesadzam, ale jeszcze jakw  Polsce mieszkałem, posiadałem w domu neostradę, i hulał jak igła, potem Tata wział TMobile, inne Ghz poleciały i zopa, to samo mam tu, stara szkoła szła, nowa pupa

 

Niebieska
komentarz
komentarz

Chyba zostało Ci zrobić to co ja robię czasami ze swoimi sprzętami -> biorę je na balkon i pokazuje gdzie wylądują jeżeli nie zaczną dobrze działać ;) 

Mavis Dracula
komentarz
komentarz

Niebieska z cywilnymi tak postapisz Itronix był ponad Getac oraz Panasonic, więc jak wypier dolę go z Marsa w kierunku Ziemii, to wchodząc w atmosferę może się zapali, moze nie, dupnie w glebę i nic mu nie będzie, może wtedy WIFi zadziała. Itronix to było coś kiedyś, doputy nie zlikwidowała go firma General Dynamics w  bodajże 2013 roku. Tu statnia informacja o firmie :V

Linia produktów Itronix, niegdyś jeden z głównych produktów technologicznych w regionie, została zakończona.

General Dynamics, który nabył Itronix w 2005 roku, potwierdził w tym tygodniu, że zaprzestał produkcji wszystkich „wytrzymałych” produktów GD Itronix.

Itronix był spin-offem firmy pomiarowej Itron. Jej oryginalną linią produktów były mierniki ręczne używane przez ekipy komunalne. Z biegiem czasu rozwinęła się w wytrzymałe, bardzo trwałe laptopy i tablety.

W 2009 roku General Dynamics, jeden z największych krajowych kontrahentów w dziedzinie obronności, ogłosił, że przeniesie wszystkie operacje firmy Itronix ze Spokane na Florydę. Ta decyzja spowodowała utratę 380 miejsc pracy w Spokane.

Zeszłej zimy General Dynamics podłączył wtyczkę. Rzecznik firmy przesłał w tym tygodniu następującą notatkę:

„Jeśli chodzi o produkty General Dynamics Itronix, stale oceniamy naszą działalność i wprowadzamy zmiany w celu zapewnienia wydajności naszych działań. We wrześniu 2012 r. ustaliliśmy, że w najlepszym interesie naszych klientów i biznesu leży wycofanie z eksploatacji General Dynamics Itronix markowe produkty komputerowe. Zapewnimy, że obsługa klienta dotycząca produktów objętych zobowiązaniami gwarancyjnymi będzie honorowana”.

Musisz się zastanawiać, jak wyrażenie „koniec życia” stało się czasownikiem.

Jak ujął to bloger z RuggedPCReview Blog , Itronix była firmą, której własność zawsze się zmieniała.

„Itronix powstał w 1989 roku jako jednostka firmy Itron zajmującej się odczytami liczników… Następnie został sprzedany producentowi wytrzymałych komputerów Telxon w 1993 roku. W 1997 roku firma telekomunikacyjna Dynatech Corp. kupiła Itronix od Telxon za około 65 milionów dolarów. Dynatech zmieniła nazwę na Acterna w 2000 r., ale popadła w ciężkie czasy i sprzedała Itronix firmie private equity Golden Gate Capital w 2003 r. za jedyne 40 mln USD w gotówce. Golden Gate trzymał się jej przez kilka lat, zanim pojawił się General Dynamics. -- Przychodzi mi na myśl zespół Jefferson Starship, z Grace Slick oskarżającą: „Ktoś zawsze gra w korporacyjne gierki; kogo to obchodzi, że ciągle zmieniają nazwy korporacji”. "

Czyli jak coś zlikwidować by obrabiać pałę innym niekoniecznie tak dobrym jak Itronix

 

Niebieska
komentarz
komentarz

To jak on woli kreatywnie i nie cywilnie to mogę mu zapewnić spotkanie z NMR'em, który tworzy bardzo silne pole elektromagnetyczne ;) 

Mavis Dracula
komentarz
komentarz

Niebieska :awantura::brutalny::bitwa:udało mi się znaleźć oryginalne sterowniki Itronixa do wlan WM 168b, system sformatowany postawiony na nowo, za jednym strzałem sterownik zainstalował wszystkie opcje sieciowe, po bluta lan itd nazwa sterownika w pliku zip: Zeevo Bluetoth Device v 1.4.2.8_5. tutaj jest opis do WLAN:https://fccid.io/QDWWM168B/User-Manual/users-manual-318708, siec wykrywa w obrębie pomieszczenia doniczki, jak wyjdę dalej sygnał się gubi, a niby sieć 802.11g powinan mieć wewnętrzny zasięg 40 metrów, czy może być to spowodowane  ścianami oraz ich wykonaniem?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.