x-kom hosting

Problem z 8800gt Doradźcie coś!

Crasher
utworzono
utworzono

Witam!

Mam problem z kompem, a mianowicie, po wymianie grafiki z Galaxy 7300GT na Asus'a 8800GT czasami speaker piszczy.

Płyta główna którą posiadam ma opcję C.I.A 2 (CPU Intelligent Accelerator 2) tz. że w zależności od potrzeby (obciążenia kompa) sama potrafi dobrać prędkość procesora (sama go podkręca). W biosie funkcja ta posiada kilka ustawień (jak bardzo ma podkręcić procka).

Z poprzednią kartą graficzną (7300gt) nie było najmniejszych problemów, ustawione było ok 4/5 tj. procesor momentami był podkręcany z 3,2GHz do 4GHz i wszystko działało idealnie. Po wymianie karty na 8800GT przy bardziej obciążających detalach piszczy biper. Nawet jak ustawione jest na 1/5, innymi słowy nie ma możliwości podkręcić procka ani automatycznie ani ręcznie. Jakikolwiek overclocking po włączeniu obojętnie jakiej gry kończy się popiskiwaniem bipera.

Myślałem że to coś z ustawieniami ale przewertowałem (chyba wszystko) i nic mi więcej do głowy nie przychodzi po za tym że, któryś z podzespołów może być za słaby do grafiki i nie dotrzymuję jej tempa. W 3dMarku 05 mam 8120 więc sądzę że to sporo za mało.

Poradźcie coś proszę, wiem że procek trochę przy słaby do tej grafiki ale teraz to nawet nie mogę go podkręcić.

Sprzęt to:

Płyta: Gigabyte 8i945P Pro

CPU: P4 3,2GHz

Ram: Corsair XMS2 4GB

Grafika: ASUS 8800GT TOP 700/2000MHz 512MB 256Bit

Zasilacz: Chieftec 450W

Dysk: Seagate 300GB

Pozdrawiam i proszę o rady.

swirek
komentarz
komentarz

A jak z temperaturami?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.