x-kom hosting

instalacja wentylatora

Szklek
utworzono
utworzono

Witam, ostatnio zauważyłem że komputer mocniej mi się nagrzewa i chciałabym zainstalować wentylator na tyle obudowy,  problem jest taki że na płycie głównej mam jedynie wejście 4 pin a wentylatory mają wejścia 3 pin. Moje pytanie brzmi więc czy wentylator będzie działał poprawnie i czy nie będzie potrzebował dostrajania w BIOS

Mavis Dracula
komentarz
komentarz

podaj model moba

 

Szklek
komentarz
komentarz

Moba?

Mavis Dracula
komentarz
komentarz (edytowane)

płyty głównej, musze wiedzieć jakie masz tam wpięcia na wentylatory, sensownie wiatrak chodzi na 2 pinach, bynajmniej kiedyś tak było, są wiatraki 3 pinowe, dodatkowa obsługa parametrów obrotów z płyty, są wiatraki 4 pinowe stosowane w serwerach

w nich dochodzi termo

Edytowane przez Mavis Dracula
Szklek
komentarz
komentarz

płyta główna to Gigabyte H510M S2H V2 LGA 1200

Mavis Dracula
komentarz
komentarz (edytowane)

Złota w niej niema jest cpu fan oraz sys fan, cpu fan wiadomo o co chodzi, wentyltor klocka, sys fan jest 4 pinowy, 3 powinna pasować Molex 4/3 pin. Twoje gniazdo to zapewne 4 Pin PWM. Pod to szukałbym wiatraka, oczywiście z dedykowanym rozstawem śrób. $ pinowe posiadają kontrole temperatury oraz obrotów, tak jak pisałem wcześniej

Edytowane przez Mavis Dracula
Szklek
komentarz
komentarz

Dzięki wielkie za pomoc :D

 

Mavis Dracula
komentarz
komentarz

szukaj wentylatora 4 pin PWM, nie molexa, sa wiatraki pod molex ale to retro szkoła wpinana w przewody zasilania. oczywiście, najpierw sprawdź rozstaw śrób montazowych aby dobrać dedykowany wiatrak

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.