x-kom hosting

Usterka dysku SSD i chyba płyty głównej.

damianekxde
utworzono
utworzono

Witam,

Dziś grając sobie zawiesił mi się, komputer ponieważ wysypał się dysk SSD na którym, zainstalowany był system windows. Po restarcie nie wykrywało dysku ani nie było widać go w biosie. Zainstalowałem Windows na dysk HDD segate baracurda 2Tb i zaraz pojawił się kolejny problem z instalacją sterowników do karty sieciowej zintegrowanej z płytą głównej Aorus B450 Elite. Menadżer urządzeń nie widzi Karty sieciowej i przy okazji zauważyłem brak zintegrowanej karty graficznej(której i tak nie używam. Niestety wygląda, że jest coś nie tak z płytą główną i tym dyskiem HDD bo cały czas jest obciążenie 100% na ekranie pulpitu i długo ładują się okienka w tym przeglądarki.

- Wyjmowałem baterię

- Wyjmowałem dysk SSD i przekładałem go w inny slot/uruchamiałem bez tego dysku.

 

Czy jest coś co jeszcze mogę zrobić/ewentualnie wymienić płytę główną ? i czy ten HDD też może być uszkodzony skoro tak pracuje ? skanowałem go jakimś programem i nie wykrył błędów a obciążenie najniżej zeszło do 98% które nie widać po procesach aby takie było.

 

CPU
    AMD Ryzen 5 3600    
    Matisse 7nm Technology
RAM
    32,0 GB Dual-Channel DDR4 @ 3000MHz 
Motherboard
    Gigabyte Technology Co. Ltd. B450 AORUS ELITE (AM4)   
Graphics
    LG ULTRAGEAR (2560x1080@144Hz)
    4095MB NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER (Gigabyte)   
Storage
    1863GB Seagate ST2000DM008-2FR102 (SATA (SSD)) 

     Prawdopodobnie  Martwy SSD 512gb Adata

 

 

Jeśli wymieniać płytę to proszę o pomoc w dobraniu czegoś co będzie tutaj pasowało do mojego zestawu. Nowy dysk SSD 1Tb już zamówiłem  Lexar LNM620X001T-RNNNG 1TB M.2 PCIe i karte zewnętrzna do internetu za 60zł.

 

Mavis Dracula
komentarz
komentarz

a bios widzi integrę oraz kartę sieciową?, jak widzi integrę odpal system na integrze i sprawdź, tak dyski ssd lepiej się sypią niż te mechaniczne to fakt, mozesz pobawić się jeszcze portami sata wpinając dysk w inne, masz możliwość wepnij jakiś dysk mechaniczny na sata, i postaw na nim system, ale taki spokojny do 500 GB, te wyższe tez lubią lecieć

damianekxde
komentarz
komentarz (edytowane)

 W tym biosie nic takiego nie widzę jeśli chodzi o slot z dysku to podmieniałem. Sieciowa karta też jest zintegrowana. Niestety nie mam dysku innego wszystko stare poszło do kosza. Jak popracował komputer teraz 1h to obciążenie skacze od 1-100% ( wyłączyłem jakiś czas temu aktualizacje systemowe licząc że, to coś poprawi).   Od kilku miesięcy raz na jakiś czas komputer lubił się wyłączyć na błąd sterownika karty sieciowej "bluescreen" niestety kodu nie pamiętam. Dokupię też porządną listwę bo to już od dawna planowałem.

 

@terz to wygląda całkiem ok. 

 

 

 

image.thumb.jpeg.25db9343979a1e4fa68118a3d8372987.jpegożę :D

 

Mavis Dracula
komentarz
komentarz

no wykres jest hardocorwy jak łojenie ruskich, w sumie nie powinno być takiej skalowalności, a jak z poukładaniem danych skoro to dysk mechaniczny. Ja stare zostawiam, bo nie wiem kiedy się do czego przyda :V

Niebieska
komentarz
komentarz

System oryginalny czy z witaminką? Pokaż screen z CrystalDiskInfo dla tego HDD. Jaki to dokładnie dysk ADATA? Jakiś z serii SU?

damianekxde
komentarz
komentarz (edytowane)

System pobrany z oficjalnej strony instalowany z usb dziś zrobionym na oryginalnym kluczu i zalogowane  konto microsoft. Jeśli chodzi o pliki dysk został sformatowany przed instalacją  - normalnie to trzymam gry na SSD a HDD jest tak na śmieci bardziej. 

 

Aktualnie sam z siebie zaczął zachowywać się normalnie wcześniej to dioda na obudowie od pracy dysku świeciła permanentnie.

 

@rozmawiałem z sprzedawcą na allegro który sprzedaje karte z identyczną usterką modułu sieciowego i twierdzi że, to wada fabryczna w tych płytach.

 

image.thumb.png.56fecee3d651eb127c40b893163b01fa.png

 

 

Niebieska
komentarz
komentarz

Dysk jest zdrowy. Podejrzewam, że te problemy wynikały z instalowania aktualizacji systemu i one obciążały dysk. 

damianekxde
komentarz
komentarz

W sumie tak to wygląda. Mam nadzieje że, skończy się na wymianie SSD i dorzuceniu zewnętrznej karty pod przewód ethernet :)

Niebieska
komentarz
komentarz

Myślę, że tak, może sterownik od karty ethernet dlatego nie chciał się zainstalować bo brakowało jakieś aktualizacji. 

damianekxde
komentarz
komentarz

Jeśli chodzi o sterownik to niestety ale dalej się nie da a samej karty nie pokazuje w sprzęcie. Dziwne jest to że, obydwie te rzeczy umarły razem - dla mnie niespotykane.

Niebieska
komentarz
komentarz

Akurat dyski ADATA potrafią nagle paść. 

A jaki masz zasilacz?

anioł2009
komentarz
komentarz
3 godziny temu, damianekxde napisał:

4095MB NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER (Gigabyte)   

 

44 minuty temu, damianekxde napisał:

a samej karty nie pokazuje w sprzęcie

 

Co to za wersja 2070s że ma 4gb zamiast 8 ???

damianekxde
komentarz
komentarz (edytowane)

Speccy tak pozauje ale to karta z  8gb. Jeśli chodzi o zasilacz to nie wiem jak kupowałem to z forum z polecanych dobierany był specjalnie pod zestaw.(gold)

damianekxde
komentarz
komentarz

Właśnie wrzuciłem nowy dysk SSD i działa bez problemu. Coś mamy w rodzinie pecha do tych Dysków ADATA bo w czasie poszły nam trzy dyski 2x256 i teraz mój 512.

Niebieska
komentarz
komentarz

ADATA SU to bardzo awaryjne dyski SSD, był tu user co mu SU650 padł tuż po zainstalowaniu systemu. 

FrogsterPL
komentarz
komentarz
22 godziny temu, Niebieska napisał:

ADATA SU to bardzo awaryjne dyski SSD, był tu user co mu SU650 padł tuż po zainstalowaniu systemu.

Mi padło co najmniej 8 sztuk SU900, teoretycznie lepszych :E W moim przypadku padały wersje 256 GB (większych nie zamawialiśmy), o dziwo jedna czy dwie sztuki 128 GB działały. Podobnie jak modele SP920, te też mi działały. :) Ale biorąc pod uwagę, że ostatnio mieliśmy cyrki z SXS8200 Pro, to sobie już całkowicie daruję zakup SSD od nich - choć ogólnie markę lubię.

Niebieska
komentarz
komentarz
Teraz, FrogsterPL napisał:

SXS8200 Pro

Podobno pod tą nazwą mieszczą się różne rodzaje dysków, z różnymi kontrolerami z tego co pamiętam i dlatego część z nich jest dobra a część nie.

  • Dobra wypowiedź 1
FrogsterPL
komentarz
komentarz

Dlatego nie kupię już żadnego. :D

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.