x-kom hosting

Duża obudowa mieszcząca kilka dysków twardych - jaka?

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: FrogsterPL ,
FrogsterPL
utworzono
utworzono

Elo. Jakoś na początku maja będziemy do biura zamawiać nowy komputer (składaka oczywiście :)) dla naszego informatyka, a że chodzi o sprzęt wykorzystywany m.in. do archiwizacji danych, to potrzebna będzie spora obudowa, do której początkowo trafią 4 dyski HDD (plus oczywiście SSD na system). Być może docelowo więcej, więc myślę, że dobrze by było mieć z 6 miejsc na dyski 3,5-calowe. Zerkałem wstępnie na ofertę sklepów internetowych, ale nic ciekawego nie rzuciło mi się w oczy - a obudowy typu full tower kosztują zwykle jakieś porypane pieniądze i zwykle mają okno, które nam jest zbędne. Ale może są na rynku jakieś ciekawe obudowy np. midi tower lub inne, gdzie byłoby tyle miejsca?

 

Nie ukrywam, że chodzi o raczej tańsze modele - owszem, markowe, ale nie żadne tam, no nie wiem, Corsairy Carbide. Ta "markowość" jest potrzebna jedynie do tego, żeby się ta skrzynia nie wyginała na wszystkie strony, nie rezonowała jak diabli i nie raniła palców ostrymi krawędziami. Do komputera prawdopodobnie trafi płyta w formacie micro-ATX, ale wolałbym na wszelki wypadek, żeby było miejsce także na zwykłe ATX (E-ATX nie wymagam).

 

Czy przy takich kryteriach znajdzie się coś np. do 300 zł czy to nierealne? Mile widziane oferty z Morele.net, ale jeśli by tam nie było nic ciekawego, to może być też X-Kom lub inne sklepy - wliczając w to oferty z Allegro (o ile tylko obudowa będzie fabrycznie nowa i dostępna z fakturą VAT).

 

Kwestia kultury pracy wentylatorów jest tu pomijalna - komputer co prawda będzie pracować 24/7, ale zwykle nikogo przy nim nie będzie (maksimum po parę godzin 2-3 razy w tygodniu; większość roboty będzie tam ogarniana zdalnie). Poza tym możliwe że i tak wymienię od razu wentylatory na jakieś przystosowane do ciągłej pracy, typu ArcticCooling serii CO.

 

Obudowa musi mieć przynajmniej jedno miejsce na napęd płyt.

 

Czyli, podsumowując:

- budżet do 300 zł, chyba że żadnej obudowy w takim nie będzie. Ale im taniej, tym lepiej - byle nie schodzić poniżej poziomu bazowych modeli np. Anteca, Zalmana, SPC, Aerocool. Żadnych Modecomów, Tracerów i tak dalej;

- co najmniej 6 miejsc na 3,5-calowe dyski HDD, mile widziane dodatkowe jedno na 2,5-calowy dysk SSD (ale to nie jest niezbędne, możliwe że ten SSD nie zostanie użyty; na system będzie dysk M.2);

- kultura pracy nieistotna,

- brak okna,

- co najmniej jedna zatoka 5,25" na napęd CD/DVD,

- mile widziany zintegrowany czytnik kart pamięci, ale nie musi go być.

 

Z góry dziękuję za pomoc. :)

Mavis Dracula
komentarz
komentarz

Trochę dołożysz ale sensowny rozsądny wybór to Chieftec CAA BA-01B-B-B-OP Big Tower. Tu masz przykładowego lina jak to wygląda https://www.chieftec.eu/products-detail/pl/403/BA-01B-B-B-OP. Duża, nie ugotuje ci flaków, rozsądny dostęp do bebechów, budżet masz 300 zeta w Polszy używki chodzą do 330

FrogsterPL
komentarz
komentarz

@Mavis Dracula No całkiem spoko, ale, jak wspomniałem, to musi być sprzęt nowy, dostępny z fakturą VAT.

Mavis Dracula
komentarz
komentarz

też zrobiłem "badania" w dobrej firmowej szkole, i prawda jest taka, że w tej kwocie nic nowego nie kupisz, nawet jesli było by zrobione z ołowiu. A nowe budy właśnie robione sa z takiej blachy, pierdniesz i się gnie, to nie serwerowe obudowy, czy stara szkoła, na której desktopie stawiałeś monita 20 caly w wersji CRT

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Dobra, to niech będzie, że dopuszczamy gnące się też. :)

  • 2 tygodnie później...
  • Rekomendowana odpowiedź
FrogsterPL
komentarz
komentarz

Dobra, temat do zamknięcia. Prawdopodobnie weźmiemy obudowę Cooler Master N300, ma 7 wnęk 3,5-calowych. Jeśli to będzie jeszcze za mało, to weźmiemy Aerocool Cipher (12 miejsc na dyski 3,5").

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.