x-kom hosting

Komputer nie włącza ekranu po aktualizacji bios

thothus
utworzono
utworzono (edytowane)

Czesc, zaktualizowałem bios przez flash. Po aktualizacji włączyłem komputer i musiałem kliknąć f1 aby przejsc do biosu, skonfigurowałem pamiec ram zapisałem i wyszedlem. komputer nie przeszedł do panelu logowania, powtórzyłem czynność  i ciagle odpalal sie bios. Po dwóch próbach komputer nie włącza ekranu, pali się dioda vga i boot na płycie głównej.

sciagnalem starsza wersje biosu ale już flash nie chciał jej wrzucić (dioda nie mrugała tylko paliła się na stały kolor) co zrobic w tej sytuacji?

 

Płyta Asus b550 plus 

dodam, ze wszystko przed aktualizacja działało 

 

 

FrogsterPL
komentarz
komentarz (edytowane)

Zacznij od zresetowania CMOS - to przywróci fabryczne ustawienia BIOS-u i ma szansę sprawić, że zadziała. Możesz to zrobić na dwa sposoby: albo przez wyjęcie baterii z płyty na 15-30 sekund (dla pewności poczekaj te pół minuty), albo zworką, która na tej płycie Asusa nosi oznaczenie "CLRTC" i znajduje się na samym dole płyty, mniej więcej pośrodku, sprawdź zdjęcie:

308e8189-5ea1-4ead-b5ef-2aa7b2c2692e

Piny w zworce muszą zostać połączone, by czyszczenie CMOS zadziałało - można to zrobić choćby śrubokrętem. Dla pewności odłącz komputer od prądu na te kilka chwil, zanim zabierzesz się za reset CMOS.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.