x-kom hosting

Jaki dysk pod z590d

viqtor_
utworzono
utworzono

Witam,

Posiadam płytę główną GigaByte Z590d i chciałbym dokupić jakiś szybki dysk pod nią najlepiej m.2. Mam już 1tb od wdblue i potrzebuje drugiego. Budżet to 350-600zł.

 

I5-11400f + Fera 5

RTX 3060 GigaByte 12GB OC

16GB RAM (3200 MhZ)

Chieftec 600w

Obudowa silentum pc 4 wentylatory

 

pojemność 1tb lub więcej żeby byl szybki i do 600zł

FrogsterPL
komentarz
komentarz (edytowane)

@UnnamedPlayer Akurat SX8200 Pro to ja bym raczej odradził - chyba, że to wyraźnie inna konstrukcja od modeli o mniejszych pojemnościach pomimo tej samej nazwy, miałem jakieś cyrki z dwoma egzemplarzami 512 GB (z czego jeden ma wadliwe sektory), jeden dosłownie w zeszłym tygodniu wymieniałem na Kingstona KC3000. W ogóle mam wrażenie, że ADATA nie bardzo umie w SSD - kiedyś mi padło chyba 8 sztuk 2,5-calowych SU900 256 GB (wersje 128 GB o dziwo działały).

Rodgar
komentarz
komentarz

@FrogsterPL ja mam SX8200 Pro 512 GB od 3 lat w laptopie i nie narzekam

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
Dnia 13.03.2023 o 14:12, FrogsterPL napisał:

Akurat SX8200 Pro to ja bym raczej odradził - chyba, że to wyraźnie inna konstrukcja od modeli o mniejszych

Loteria, sporo tego przez dział Zk przeszło głównie pojemności 512GB i 1TB i nikt problemów nie zgłaszał.

Bardziej chodziło o to co wyszło w czasie że podmienili kontroler i kostki, tak jak wszyscy to robią. Nieważne Crucial czy Samsung,

każdy ładuje coraz gorsze NAND i kontrolery. Dyski tanieją coraz bardziej i cena nie bierze się z powietrza. 

Nie tak dawno ta ADATA kosztowała 800zl, później 700, teraz 550.

Przejrzałem co jest i w tej kwocie to najlepszy wybór bo często dużo gorsze konstrukcje bez DRAM czy nawet QLC są droższe.

 

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.