x-kom hosting

Co kradnie mi ram?

Mavis Dracula
utworzono
utworzono

Cześć, Serwer IBM X system wersja x3400 model 7976. Co obcina mi pamięć ram?. Wsadzone 32 GB w dedykowane porty. W biosie mirrored / spare wyłączone.

R1.jpg

R22.jpg

Pentium320
komentarz
komentarz

Głupie, ale czasami działa - wyjmij wszystkie kości, odkurz i włóż z powrotem, czasem to potrafi być kwestia docisku.

 

Jeśli to nic nie da, sprawdź które kości nie są wykrywane. Następnie spróbuj uruchomić serwer tylko na tych "wyłączonych". Serwerowe platformy potrafią być nieco "inteligentniejsze" i wyłączać z użytku niesprawne/niekompatybilne kości mimo, że wygląda jakby się wykrywały.

Mavis Dracula
komentarz
komentarz (edytowane)

Serwer jest czysty jak pupa niemowlaka, w przekładki tez się bawiłem, stosując się do docisku oraz zamykania bocznych zapadek, temat przerabiałem, mieszalem kośćmi mimo, że wszystkie są jednakowe, Posiadam tez serwer Dell Power Edge 2950 ostatniej 3 generacji, i tam chodzą bez zarzutu.:V Więc ram jest w 100 procentach sprawny. Zresztą mój IBM ma taką opcję, że gdyby coś było uwalone, nieprzeszło by bootu POST, wszystkie diody jakie mam na mobo, odpowiadające za dedykowane bebechy świerca na zielono. Gdyby któras z nich dawała kolor czerwony, to wiedziałbym  jaki element "wali" to raz, a dwa, czerwona dioda na mobo, dająca ogólny wykrzyknik na panelu obudowy, powodowała by brak inicjalizacji procesu POST.U mnie procesu ramu, cpu, portów rozszerzeń, macierzy raid itd jada na zielono, przechodza proces POST, ięc nie jest to wina tego o czym piszesz :V

anioł2009
komentarz
komentarz

A menedżer zadań, karta wydajność, sekcja pamięć co pokazuje ??

Mavis Dracula
komentarz
komentarz

Menadżer zadań najpierw puchnie od przerobu po starcie systemu, po czym się uspokoja, ale uważam sensonie, że niema to wpływu na wykaz ramu. Na Mobo jest integra, czy ona może zapieprzać tyle ramu?Czy jest coś, co uwala na procesy systemowe. Ktoś puknął mi 8 giga ramu. A 8 giga styka by funkcjonować na starym sockecie np 775:V

toska78
komentarz
komentarz

No to właśnie w menedżerze zadań jest podane ile jest pamięci sprzętowo zarezerwowanej przez system, sprawdź.

Mavis Dracula
komentarz
komentarz

Zacznę od nowa, 32 gb ram wsadzone w 8 kociach( zdjęcie na poczatku postu z Aida), załaczam kolejne foty : boot mobo

ibm1.jpg

Jak widac na wstepie coś nie halo. Kolejne foty pochodza z bios, wiele manipulacji tam niema

ibm2.jpg

ibm3.jpg

ibm4.jpg

ibm5.jpg

I ostatnia fota, czyli kolejność wpinania kości

ibm6.jpg

Kosci wsadzone tak jak na zdjeciu, zdejmowałem sloty chodzenia, pod którymi sa też sloty pamięci, ale nic to nie daje, są nie aktywne, dlatego też może zaślepione

 

Tak jak pisałem wcześniej wszystko wsadzone zgodnie z zaleceniami producenta, zero błędów na kościach czy innych podzespołach

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Memory Remap Feature, włączenie takiej opcji w biosie odblokowywało dostępność całej zainstalowanej pamięci. Tylko na tej płycie niekoniecznie musi być taka opcja. Przydałby się manual do tej płyty bo może jest jakieś ograniczenie przy obsadzeniu wszystkich slotów RAM. Sprawdzane było czy problem jest tylko przy obsadzeniu wszystkich slotów?

  • 2 tygodnie później...
Mavis Dracula
komentarz
komentarz (edytowane)

Link do serwera oraz moba: https://www.ibm.com/support/pages/overview-ibm-system-x3400-type-7973-7974-7975-7976. Jak byk pisze, że płyta obsługuje do 32 GB Ram. Model Płyty głównej  M97IP  43W5176 2x S771. Niestety nieudało mi się znaleźć jakiegokolwiek pliku PDF. Zrzuty z Server Manager nie wykazują nigdzie błedów, potwierdzając prawidłowe przechodzenie POST podczas właczania serwera

i1.jpg

i2.jpg

Mavis Dracula
komentarz
komentarz

Zbadam tematykę w czasie dość wolnym, dzięki, tematu nie zamykam, napewno napisze o wnioskach

zbychoo
komentarz
komentarz

Chetnie o tych wnioskach przeczytam. nadmiar wiedzy nie zaszkodzi. Powodzenia.

Mavis Dracula
komentarz
komentarz

Mam wolny weekend więc zabrałem się za swój spierdolony serwer od ibm, co zrobiłem, wybebeszyłem ram, zrobilem miszmasz w kościach aby nie szły po kolei Tak wyglądają porty ram, które sa oczywiście dostepne z ujowej strony pod zasilaczem, wyjęcie tych z lewej strony, przypomina masturbację pod komara, jeszcze uje dali jakąs tam półeczke, która sukcesywnie uniemozliwia wyjęcie 2 górnych kości po lewej stronie. Zapewne serwisant też by klął.1.thumb.jpg.61c61418e73c0390038d368dddb4e0e4.jpg

Mavis Dracula
komentarz
komentarz

Edytować nie moge z pupy powodu, więc cisnę dalej temat, kosci powyjmowałem , goło i wesoło , zrobiłem miszmasz z kośćmi i wygląda na to ze wszytkie działają, POST przchodzi płyta bezawaryjnie, nic na pnelu od ramu ię nie świeci Filmik

2.thumb.jpg.003c995cd0ff4ad067d401daf37e8047.jpg

4.jpg

superuserek
komentarz
komentarz (edytowane)

łooo panie serwerek masz?

we no użycz troche miejsca :D

Mavis Dracula
komentarz
komentarz

serwery jakie posiadam są jednostkami prywatnymi, które nie sa spięte z internetem w celu robienia banku danych. Pozdrawiam, są to sprzety do jednostkowej konsumpcji

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.