x-kom hosting

Monitor zakrzywiony 32-34 cala pod G-Sync

Bubeq
utworzono
utworzono

Witam, 

planuje zakup monitora i przez kolegę spodobała mi się koncepcja zakrzywionego ekranu, z racji, że przez x lat byłem na monitorze 22 cale, chciałem się przesiąść na coś większego :V

Rozglądając się spodobały mi się Dell Alienware AW3420DW/AW3418DW  lub LG 34GN850-B. Pytanie teraz czy jest coś lepszego (?) w lepszej cenie, poza gamingiem służyłby do oglądania seriali/filmów to też zależy mi na wyższej rozdzielczości. No i nie wiem, czy w przypadku takiego monitora da się zejść z klasy energetycznej na te bardziej energooszczędną ?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam  ;)

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Cześć, 

 

Monitory, które podesłałeś, to typowe gamingowe maszyny, które w grach sprawdzą się bardzo dobrze. Przede wszystkim panele w AW3418DW i 34GN850-B są niemal pozbawione ghostingu, ale ich kontrast mierzony kręci się w okolicach 1100:1. Nie jest to zły wynik, biorąc pod uwagę, że to IPS, ale podczas oglądania seriali / filmów słabe czernie mogą poirytować. 

Pamiętaj, że kiedy włączysz serial / film na monitorze 21:9, to po lewej i prawej stronie ekranu będziesz mieć czarne pasy. 

 

Dlatego może lepiej w Twoim przypadku będzie postawić na monitor 16:9, 32-cale, WQHD. 
Takim flagowym modelem w tym segmencie jest Samsung G7. Jest to monitor na panelu QLED - w telegraficznym skrócie: świetne czernie, minimalny ghosting. 

Bubeq
komentarz
komentarz

A jeśli to oglądanie seriali/filmów byłoby sporadyczne, na zasadzie, że jestem w stanie to zaakceptować xd i monitor służyłby mi głównie do gier, to jeden z tych dwóch, które wymieniłem czy jeszcze jakiś 34 cala jest polecany ? 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.