x-kom hosting

Ram sprzedany na olx - uszkodzony

Sibulyo
utworzono
utworzono

Witam. Modernizowalem komputer i wymieniałem RAM. Jako iż stare kości nie były mi potrzebne, postanowiłem sprzedać. Kości działały. Wyslalem kupującemu i napisał do mnie wiadomość, że kości są uszkodzone- komputer się resetuje i później wysłał mi screen z occt że są błędy na jednej kości. No i jakby ok- ugadalismy się że zwrócę pieniędze skoro RAM przyszedł uszkodzony. 

Tylko zastanawia mnie jedna rzecz- kiedy mi walnęła jakas kość ramu i komputer się resetował to nawet po włożeniu kości działającej i wadliwej, komputer się nie uruchamiał. A sprzedający twierdzi że komputer się nie uruchamia, a wysyła screen z occt. Rzekomo po włożeniu działającej i wadliwej komputer startuje.  Czy to możliwe ? 

anioł2009
komentarz
komentarz
20 minut temu, Sibulyo napisał:

Rzekomo po włożeniu działającej i wadliwej komputer startuje.  Czy to możliwe ? 

Możliwe...Dopóki nie zaalokuje wadliwej kości to się nie sypnie, jak occt załadował całą pamięć to pokazuje błędy i może się wywalić. Aczkolwiek skoro jestes pewny swojej pamięci to może być wina jego sprzętu np gniazd pamięci, albo czegoś innego, albo nie wiadomo co z tym robił.

 

Ja miałem taki przypadek ze sprzedanym rtx3070, u mnie po pełnym serwisie działała itp a u kupującego nawet się nie uruchomiła. Bluzgi itp na pw wysyłał a okazało sie że nawet nie wpiął poprawnie w slot pciex :E :E  tak to juz jest na olx

Sibulyo
komentarz
komentarz

@anioł2009 pewny swojej pamięci jestem, ale niestety nie wykonałem żadnych testów przed wysyłką. No mój błąd. Trochę to śmierdzi, że walnęła jedną kość bo jakby uszkodzenie było mechaniczne (np podczas wysyłki) to kość chyba w ogóle by nie ruszała. Może koleś pali frana, że nie działają a tak na prawdę odeśle mi swoje które sie zepsuły, a te moje zostawi. No, ale to już tylko domysły i będę mógł to sprawdzić po numerach seryjnych bo mam zapisane 

anioł2009
komentarz
komentarz

Czasami zdarza się że jedna walnie, a czasami uwalona z pudełka jest prosto. 

Natomiast jak mówię - nie wiem w jakim stanie ma komputer i jak obyty jest sprzedający z hardware. Uszkodzić łatwo. A jeszcze łatwiej zwalić winę na sprzedającego. :niepewny:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.