x-kom hosting

Nienaturalne zużycie pamięci ram

Luukqss
utworzono
utworzono

Witam, od naprawdę dłuższego czasu mam problem z ramem, otóż posiadając 16 gb pamięci ram w dwóch kościach, nie mając nic totalnie włączone, nic w tle, po prostu czysty pulpit, zużycie ramu oscyluje w okolicach 20%, czyli jakieś ~3gb. Problem ten mam od jakichś 5/6 miesięcy, od razu po formacie komputera. Powiązałem fakty, myśląc, że to po prostu aktualizacje jakieś w związku z formatem i zużycie może skakać, zignorowałem to i przypomniałem sobie o tym jakiś miesiąc temu, szperałem w necie i znalazłem jedynie aplikacje "MemReduct" która faktycznie pomaga "zredukować" zużycie pamięci, ale jest to działanie krótkotrwałe, bo po ok. 10 minutach znowu zużycie skacze, finalnie zrobiłem formata i nadal to samo. Wspomnę tylko, że pamięci ram są na 100% wsadzone poprawnie, w poprawne sloty itd., a w menedżerze zadań, jak się weźmie to coś, żeby pokazywało co najwięcej zużywa ramu, to łącznie co pokazuje to nie wiem czy 1gb się uzbiera. Istnieje jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu? 

 

Załączam screeny dla ułatwienia

image.thumb.png.e8402ce50933b745380623618df288e9.png

image.png.0990536f19ea5956fbd101299eedca88.png

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

To jest normalne użycie ramu i nie pisz że nic nie jest włączone w tle bo jest, chociażby google chrome, który, jaki widać, jest na samym szczycie użycia ramu. Trzeba pamiętać że sam system też swoje użycie ramu ma. Dlatego to nie działa na tej zasadzie że po zsumowaniu użycia wszystkich procesów z menedżera zadań ma wyjść te podane łączne procentowe użycie ramu.

  • Dobra wypowiedź 1
anioł2009
komentarz
komentarz

To normalne zużycie systemu... U mnie jest 3.7gb ale mam afterburnera, icue i RGB od gigabyte.

 

Screenshot_1.png

Luukqss
komentarz
komentarz

nie powiedziałbym że to normalne zużycie bo wczesniej mialem praktycznie zerowe zuzycie, moze z 500mb max, a teraz 3 gb. Zazwyczaj mi to nie przeszkadza, ale gdy gram w bardziej wymagające gry + przeglądarka + inne aplikacje typu steam, discord, spotify to zuzycie wzrasta do 100%, a nie chce poki co dokupować.

 

toska78
komentarz
komentarz

Nie mogłeś mieć 500 MB użycia ramu bo więcej zajmuje sam system. Możesz testowo uruchomić system w trybie czystego rozruchu to będzie widać ile ramu zajmuje sam system, ze wszystkimi procesami systemowymi (aplikacjami i usługami) uruchomionymi w tle. Proste porównanie.

anioł2009
komentarz
komentarz

Nie da się miec zerowego zużycia ram :E  Nie świruj, to normalne zużycie, sam windows zabiera 2,5-3gb ram nie licząc usług które właśnie wkleiłeś wyżej. Więc wszystko się zgadza a jak mało ramu to trzeba kupować i tyle

Luukqss
komentarz
komentarz

to dlaczego wczesniej miałem na pewno ponizej 1gb?

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.