x-kom hosting

Pomoc w doborze routera

Gorack
utworzono
utworzono

Nie mam wiedzy w temacie sprzętu sieciowego. Nigdy mnie to nie interesowało. Rozglądam się za routerem do mieszkania i zastanawiam się który będzie lepszy. Router dla mieszkania o powierzchni 70 m². Do sieci wpięte będą po kablu: TV, NAS i serwer. Po Wi-Fi: dwa komputery, drukarka. dwa telefony, tablet, laptop oraz 5-10 urządzeń IoT. Patrząc po modelach dostępnych na rynku dominują modele dwuzakresowe ale i trzyzakresowe nie są już taką niszą. Obecnie mam światłowód o prędkości 600 Mb/s i router TP-Link Archer C6 AC1200 od usługodawcy.

Na chłopski rozum, trzyzakresowy router powinien być dość przyszłościowym rozwiązaniem, tym bardziej, że coraz więcej urządzeń w domu chce być smart. Jakie parametry warto jeszcze brać pod uwagę? Na pewno zabezpieczenie sieci bezprzewodowej WPA3. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Budżet na sprzęt do 1000 zł.

 

Wstępnie wybrałem taki model od TP-Linka: https://www.morele.net/router-tp-link-archer-ax23-8942613/

  • 3 tygodnie później...

Bors
komentarz
komentarz

Ja bym szedł w nie urządzenia takie zabawkowe tylko z takim budżetem  w mikrotika, ruckusa, arube, unifi, meraki takie coś tp asus i z koncówkami link to dla amatorki, tylko głośniej krzyczy w sieci a nie omija tego dlatego wifi i tak pływać będzie. Nie wiem czy zastanawiałeś się nad bezpieczeństwem sieci to może być istotne szczególnie czy jesteś przed natem, przy takich prędkościach, i tylu urządzeniach HANT wartości osiągalne są często mniejsze i winnego się szuka gdzie indziej bo nie ma monitoringu wydajności apeka. Dodatkowo jak jest o cały status linku połączeniami nie wyrabia  do urządzeń i w praktyce robi się wąskie gardło. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.