x-kom hosting

Przeglądarka Firefox, co się z nią dzieje? Edge: wyłączenie Bing.

Zelazny
utworzono
utworzono (edytowane)

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że coś złego się dzieje z tą przeglądarką. Wersja aktualna.

Krótko: na Edge strony chodzą ok, a na FF są problemy, a to coś się nie wczyta, a to jakiś błąd. Mam nawet problem z kontem bankowym.

Na przykład muszę się logować ponownie, żeby cokolwiek zrobić będąc zalogowanym w koncie, typu przelew.

Dzwoniłem do banku no i koleś z pomocy technicznej zasugerował zmianę na inną przeglądarkę.

 

No i używam Edge i strasznie mnie wkurza Bing. Chcę ją wyłączyć na dobre, usunąć, wywalić, jakakolwiek pomoc mile widziana...

Spróbowałem jednego sposobu z rejestrem, ale nie działa po zrestartowaniu kompa.

Kiedy uruchamiam Edge mam pierwszą stronę z wyszukiwarką Google, ale kiedy kliknę na "+" i pojawia się nowa karta, jeb, wskakuje bing.

 

Edytowane przez Zelazny

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

A sprawdzałeś w ustawieniach przeglądarki? Tzn. w zakładce Prywatność, wyszukiwanie i usługi na samym dole przejdź do Pasek adresu i wyszukiwanie. Tam powinny Ciebie zainteresować 2 opcje, Wyszukiwarka używana na pasku adresu i Zarządzaj wyszukiwarkami. Najlepiej usuń wszystkie wyszukiwarki oprócz google.

Edytowane przez toska78
Zelazny
komentarz
komentarz

Nie wiem co jeszcze mogę zrobić. Trik z rejestrem nie działa.

Bez tytułu4555.jpg

Bez tytułukkkkk.jpg

toska78
komentarz
komentarz

 Dobrze że pokazałeś te ustawienia bo cały trik z tym żeby faktycznie wyniki wyszukiwania były na google a nie bing polega na ustawieniu opcji:

 

Cytuj

Wyszukiwanie na nowych kartach z użyciem pola wyszukiwania lub paska adresu

 

 na

 

a545b137a1b66.jpg

Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

No i spróbowałem tego ustawienia i dalej jak kliknę, żeby pojawiła się nowa strona to wyskakuje wyszukiwarka bing. Chcę ustawić tak, żeby kiedy klikam PLUS, pojawiła się nowa karta bez bing, a tylko google. Kiedy odpalam edge to mam na pierwszej stronie google, klikam plus, nowa karta i bing, o to mi chodzi.

Edytowane przez Zelazny
toska78
komentarz
komentarz

To nie wiem. U mnie już normalnie działa wyszukiwarka google przy powyższych ustawieniach (kluczowe jest ustawienie wyszukiwania na nowych kartach z paska adresu a nie z pola wyszukiwania):

 

580484511dd3a.jpg

 

Gawel
komentarz
komentarz

Może zobacz sobie Vivaldi mi bardzo przypasowała https://vivaldi.com/pl/  Edge ma to do siebie że będzie działać po swojemu, mi ciągle wywala żeby ją ustawić jako domyślną. Dlatego używam jej sporadycznie

Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

Spieszę z informacją, że chyba była jakaś łatka ostatnimi czasy. Już wszystko ok. Chyba zacznę wspierać finansowo Firefoxa, jakiś donate, od czasu do czasu.

BTW toska, mi chodzi o tylko i wyłącznie Google, jako strona startowa i każda następna otwarta karta z wyszukiwarką Google, a nie Bing.

Na obrazu masz dalej Microsoft, chyba, że to ja jestem w błędzie.

Właśnie wpłaciłem 40 zł, choć tyle.

Edytowane przez Zelazny
Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok, to raczej nie update przeglądarki, a porządki jakie poczyniłem w "Ciasteczka i dane witryn". Wyczyściłem "Ciasteczka i dane witryn" oraz "Treści zachowane w pamięci podręcznej".

Wszystko śmiga, że aż miło. Tak czy siak, będę wspierał finansowo jak tylko będę mógł. Jak dla mnie to FF i tylko FF.

Edytowane przez Zelazny

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.