x-kom hosting

Wybór zasilacza

xvxM4STERxvx
utworzono
utworzono

Witam 

Chciałbym sobie ulepszyć swój komputer w podzespoły takie jak:

CPU - AMD Ryzen 7 5700X

GPU - MSI GeForce RTX 3060 Ti VENTUS 2X OC 8GB GDDR6X

Płyta główna  - ASUS PRIME B450-PLUS

Ram- 2x 8gb ddr4

Pytanie brzmi czy mój stary zasilacz z firmy Corsair 550w wystarczy na takie podzespoły jak wyżej napisałem?

Jeśli macie jakieś uwagi czy porady to z chęcią przeczytam

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Jaki to model? Ile ten zasilacz ma lat?

 

Jak to VS550 to bym wymienił dla własnego spokoju bo to różne cuda bywały z tym modelem.

 

Zapasu masz sporo ale tutaj bardziej się rozchodzi o jakość napięć.

xvxM4STERxvx
komentarz
komentarz

Jest to zasilacz firmy Corsair ma jakieś +/- 8 lat był ze mną od początku i nie było z nim problemów jedynie to jakieś 2 lata temu wentylator zaczął hałasować to został wymieniony.

I tak jest to VS 550

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
2 godziny temu, xvxM4STERxvx napisał:

Chciałbym sobie ulepszyć swój komputer w podzespoły takie jak:

CPU - AMD Ryzen 7 5700X

GPU - MSI GeForce RTX 3060 Ti VENTUS 2X OC 8GB GDDR6X

Płyta główna  - ASUS PRIME B450-PLUS

Ram- 2x 8gb ddr4

Dopłata do 5700X względem Ryzena 5600 nic w grach nie wniesie.

Lepiej dorzucić te pieniądze do karty graficznej.

 

Podaj model obudowy oraz dyski jakie masz.

xvxM4STERxvx
komentarz
komentarz

Obudowa: Midi Tower ATX AKY313BR

Dyski:

- HDD 1 TB

- SSD 245GB (pod system)

Co do karty graficznej to celuje w okolice 2k od początku miałem brać RTX 2060 8gb ciężko dostać potem miałem myśl żeby RTX 3060 12gb a ostatecznie padło na RTX 3060ti ponieważ znalazłem MSI GeForce RTX 3060 Ti VENTUS 2X OC 8GB GDDR6X za 2199zł 

Też będzie to mój pierwszy komputer z procesorem AMD i bardzo się na nich nie znam akurat bo jakoś zawsze otaczały mnie intele :D 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Obudowa do zmiany bo ta akyga podchodzi pod piekarnik, dodatkowo ciasno tam z długością karty i ten Ventus wejdzie Ci tam na styk.

 

Weź sobie Ryzen 5600 do tego Fera 5 podkręcisz i wyjdzie na to samo.

Żeby też ta B450 miała ogarnięty biod pod Ryzeny 5XXX.

xvxM4STERxvx
komentarz
komentarz

No to pokombinuje coś z tym procesorem 3060ti raczej zostaje jedynie 3060 12gb to ostateczność i obudowę może faktycznie trzeba zmienić zawsze więcej luzu będzie..

A odnośnie zasilacza to pozostawić tego co mam czy zmieniać? A jak będzie trzeba to ewentualnie za kilka miesięcy zmienię zasilacz od złożenia kompa :0

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
Dnia 26.02.2023 o 20:14, xvxM4STERxvx napisał:

A odnośnie zasilacza to pozostawić tego co mam czy zmieniać? A jak będzie trzeba to ewentualnie za kilka miesięcy zmienię zasilacz od złożenia kompa :0

Tak jak piszesz chyba że pojawią się jakieś problemy na nowym sprzęcie wtedy będziesz myślał o tym.

xvxM4STERxvx
komentarz
komentarz

No oby zasilacz w razie czego nie uszkodził mi części :s

Blavic
komentarz
komentarz

Nie powinien, ma potrzebne zabezpieczenia. 

xvxM4STERxvx
komentarz
komentarz

No ale ma już +/- 8 lat, też słyszałem że te zasilacze z dopiskiem  VS są takie sobie 

Blavic
komentarz
komentarz

Jeśli masz obawy, wymień. Problemem tych zasilaczy było nietrzymanie norm napięciowych pod obciążeniem. Nie brak zabezpieczeń. 

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.