x-kom hosting

Niska prędkość internetu

flash91
utworzono
utworzono

Cześć,

mam następujący problem. Otóż mam internet, którego przepustowość wynosi teoretycznie do 500 Mb/s. Jednak w praktyce, przy sprawdzaniu za pomocą speedtestu, prędkość wynosi zazwyczaj 30-60 Mb/s. Od routera dzieli mnie ok. 5m. Moja karta sieciowa to Tp-link Archer T5E. Sprawdzałem na innych kartach sieciowych. Na jednej z nich kilka razy udało mi się uzyskać niecałe 200 Mb/s, ale zazwyczaj prędkość była podobna. Nie ma znaczenia czy łączę się z siecią 2.4 czy 5.0 GHz. Gdy używam speedtestu na iphonie w tym samym pomieszczeniu, wychodzi trochę ponad 300 Mb/s. Może ktoś jest w stanie powiedzieć jak rozwiązać ten problem, ew. co może być przyczyną ?

  • 3 tygodnie później...

Bors
komentarz
komentarz

Przyczyn może być kilka, zaczął bym czy na kablu ile wynosi, następnie drogą eliminacji, ale obstawiam na 90% zły kanał w TP-LINKU dlatego przeważnie zaczyna sie na 300 później jest 50 pod koniec z 150 a na końcu 40, dodatkowo bym sprawdził analizatorem jakie masz zagłuszenie kanałów, jak masz tak blisko radio to używał bym tylko 5GHz na skrajnych częstotliwościach, dodatkowym powodem może być zły wybrany rejon w AP np, nie pełny kanał który propaguje a tp-link szerokość kanału również może jest za wąska przez co nie może tego nie rozumieć ewentualnie CCQ może mieć złe. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.