x-kom hosting

Głośne wentylatory bez opcji zmiany na ciszej

xAlanPx
utworzono
utworzono

Hej. Mam wentylatory light wings od Be Quiet i od złożenia PC chodzą na fabrycznych wysokich obrotach gdzie generują hałas. Nie wiem jak to zmienić, w bios próbowałem, ale nie zadziałało. Płyta główna do Aorus z590 master. Dodam że obudowa to Be Quiet Pure base 500 FX w której te wentylatory są właśnie podłączone do huba, a żaden wentylator nie jest podpięty do płyty głównej. Czy ma ktoś może jakieś rozwiązanie?

AudiAWX
komentarz
komentarz

Musisz to jakoś wpiąć do plyty. Jeżeli wtyczki pasują.

xAlanPx
komentarz
komentarz

Pasują tylko mam wszystkie podpięte do huba. Czy wtyczką od wentylatorów będzie trzeba przepiąć do płyty głównej, a te od rgb mogą zostać w hubie?

Czy wtyczkę od huba podłączyć pod płytę główną?

 

AudiAWX
komentarz
komentarz

Nie wiem jak to wygląda, ale jak ma możliwość wpięcia huba do plyty...

Jak nie, to wentylatory pwm w płytę a argb jak chcesz.

Może zrób parę zdjęć tego huba lub jakaś nazwę, model.

xAlanPx
komentarz
komentarz

Jest to hub w obudowie Be Quiet Pure base 500 FX i drugi hub od chłodzenia Pure loop 2 FX

 

Pod które złącze by podłączyć?

 

Bez tytułu.png

AudiAWX
komentarz
komentarz

Gdzie jest wpięty przewód na którym pisze w hubie MB SYS, bo to chyba powinno ogarniać prędkość z płyty?

xAlanPx
komentarz
komentarz

A który to przewód i gdzie się znajduje?

 

AudiAWX
komentarz
komentarz

Do proca to masz cpu fan na górze po prawej.

Reszta to sys fan.

Tylko nie wiem czy wtyczki pasują.

xAlanPx
komentarz
komentarz

Jedyny przewód jaki mam podłączony do płyty głównej to jest tylko od pompy aio, reszta przewodów w hubie

AudiAWX
komentarz
komentarz

Żeby hub miał sygnał z płyty to coś musi iść do plyty. Gdzie wpięty MB fan?

Chyba drugi na dole huba.

xAlanPx
komentarz
komentarz

mb_fan wpięty do hubu

 

AudiAWX
komentarz
komentarz

3 od góry kabelek powinien być wpięty do jakiegoś sys fan. 96dbb0281e79e28d70959b82d1c0d421.jpg

Zelazny
komentarz
komentarz (edytowane)

Hmmm, jak nie znajdziesz rozwiązania to może da się wypiąć kabelek od wentylatorów i podpiąć pod coś takiego, tzn. jedno z tych rozwiązań https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=PC+fans+speed+control&_sacat=0

Da się wypiąć? Nie wiem jaką tam masz wtyczkę, jeden kabelek idzie do zasilania wszystkich czy każdy z wentylatorów jest podpięty osobno do huba? Sprawdziłem jak to wygląda u mnie w NZXT H440. Trzy przednie wentylatory mają trzy oddzielne kabelki z zasilaniem i są wpięte w trzy gniazda w hubie. Fabrycznie chodzą w zasadzie bardzo cicho i nic nie reguluję.  Gniazda w hubie mają po trzy bolce.

 

Edytowane przez Zelazny
AudiAWX
komentarz
komentarz

Dobrze MB fan wpięty do huba a druga strona tego kabelka do czego?
Według mnie powinna iść do plyty w jakiś sys fan 1 czy 2 czy 3.
Nie lubię be quiet bo tworzy swoje niekompatybilne ustrojstwa.

xAlanPx
komentarz
komentarz

Czy do cpu_opt można podłączyć?

AudiAWX
komentarz
komentarz

Niby tak, ale lepiej do sys fan.

aa8f5ccd299363a2ad4b00ecd66d2514.jpg

Jeżeli był wpięty w cpu opt to w biosie na cpu opt powinno było reagować na sterowanie obrotami.

xAlanPx
komentarz
komentarz

Przewody PWM miałem podłączone do hub'ów. Po przemianie na płytę główną komputer jest już cichy. Dziękuję za pomoc :D

AudiAWX
komentarz
komentarz

Też dobrze, ta płyta ma sporo wtyczek, pierniczyć huba.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.