x-kom hosting

Wyłączenie zasilania standby USB i aktywny Wake on LAN jednocześnie

pavelgg
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, posiadam płytę Gigabyte B550 Aorus Elite v2 i chciałbym wyłączyć zasilanie USB kiedy komputer jest wyłączony, przy jednoczesnym zachowaniu funkcji Wake on LAN.
Przeszukując internet natknąłem się na opcje ErP - ona faktycznie wyłącza mi zasilanie USB (różne LEDy mi się niepotrzebnie nie świecą) ALE nie działa wybudzanie komputera po LAN.

Czy istnieją jakieś inne opcje? Dodam jeszcze tylko że na starej płycie MSI 970A-G43 PLUS działało dokładnie tak jak potrzebuję.

AudiAWX
komentarz
komentarz

Tam jest jeszcze cec 2019, spróbuj włączyć tylko razem włącza ErP. Więc po cec wyłącz ErP.
Ale nie wiem co to zmienia.

pavelgg
komentarz
komentarz

Spróbowałem tak zrobić to LEDy na płycie oraz na wentylatorach się nie świeciły, mało tego - narobiło tylko bałaganu bo zresetował mi manualne krzywe obrotów wentylatorów :D

AudiAWX
komentarz
komentarz

To z czego ty wentyle ustawiasz, z biosu gigabyte?
Ręka boska.
Zainstaluj app Center a w nim siv.
Bios gigabyte to najlepiej gdyby karmił małpę i niczego nie dotykał.

Dwa że najnowsze sterowniki idą tylko przez app Center.
Na stronie ich nie dadzą, np dźwięk.
Takie zmuszanie na siłę do apki, ale ją doładzili i bangla z 11 więc niech im tam będzie.
Tylko odhacz wszystko w aktualizacjach oprócz siv i argb jeżeli używasz. Bo ci Norton wsadzi na siłę.
Pozatym w opcjach wywal autostart bo i tak będzie trzymać parametry wentyli.

pavelgg
komentarz
komentarz

To nie ma w sumie nic wspólnego z tematem :/

 

A co do ustawień wentylatorów to zawszę tak robiłem i nic nie dawało mi powodu by zrobić inaczej, jak dla mnie im mniej niepotrzebnych programów tym lepiej, zawszę wolałem ustawienia zrobić "bliżej sprzętu", bo Windows to nie jest jedyny system z jakiego korzystam.

AudiAWX
komentarz
komentarz

Tym bardziej się zastosuj.

A tak?

pavelgg
komentarz
komentarz

To też już patrzyłem przy okazji ustawiania WoL, nie zmienia nic niestety.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.