x-kom hosting

Dobór odpowiedniego monitora

arti763
utworzono
utworzono

Witam, potrzebuje pomocy w dobrze odpowiedniego monitora.

 

Obecnie używam 2 monitorów:

Główny ekran Samsung curved gaming monitor CFG70 23,5" 6 letni full hd - jest z małą wadą , po uruchomieniu musi się nagrzać z 2-3 minuty bo inaczej jest pasek na caly ekran

Dodatkowy :Lg 21,5"  10+letni  fullhd

Biurko mam o wymiarach 160 x 80 

Pc który jest w trakcie realizacji i ma kartę rtx 4080 i procka i7 13700k

 

Komputera używam w sumie do wszystkiego : gry, nauka, montaż filmów, oglądanie filmów. 

Potrzebuję waszej rady, jaki monitor powinienem kupić by wykorzystać potencjał nowego PC i by poprawić komfort w stosunku do moich obecnych monitorów.

Oglądałem niejedną recenzję ale to nie to samo co przetestowanie czegoś na żywo.

 

Nie podałem budżetu bo pytaniem jest jaki typ monitora wybrać a gdy sam oglądałem to patrzyłem zarówno telewizor LG OLED 42' za 4tys jak i monitory po 1,5 tys

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

Cześć, 

 

Obecnie nie jestem zwolennikiem ekranów 4k, kiedy myślą przewodnią jest gaming, ale jeśli chcesz pracować i grać na jednym ekranie, to przestrzeń robocza na takiej rozdzielczości jest nie do podrobienia. 
Jeśli chciałbyś, aby był to monitor, to nowy Samsung G7 (w tym momencie) wydaje się być jedną z najciekawszych opcji. Nie jest to to takie zwykłe VA, bo jest to QLED, a więc kolory i smużenie jest na podobnym poziomie do IPS-a, a przy tym znajdziesz w tym monitorze bardzo dobre czernie. 
Nie jestem zwolennikiem zakrzywienia, ale przy tak dużych panelach nie jest to głupie - zdecydowanie łatwiej jest ogarnąć cały obszar roboczy bez nadwyrężania. 

Myśl TV zamiast monitora nie jest zła, ale upewnij się dwa razy, że 42 cale będą wygodne do pracy, przy niezbyt głębokim stanowisku. 

arti763
komentarz
komentarz

@X-KOM zastanawiałem się jeszcze nad gigabyte m28U

 

nie ma zakrzywienia jakość 4K 

  • konto oficjalne
X-KOM
komentarz
komentarz

To klasyczny IPS, który będzie miał przeciętne stosunkowo słabe czernie - jeśli poważniej zajmujesz się montażem filmów, to może to być dla Ciebie dość problematyczne na dłuższą metę. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.