x-kom hosting

Nie działające porty USB

Drastiq
utworzono
utworzono

Witam serdecznie

To mój pierwszy post na forum , szukam pomocy bo przytrafił mi się myślę niecodzienny problem.

W mojej skrzynce po zaktualizowaniu win 10 i ponownym uruchomieniu porty USB odmówiły współpracy(wszystkie) mysz i klawiatura (również zapasowe ) świeca po podłączeniu jednak brak jakiejkolwiek reakcji. Obojętnie czy używam wejścia z płyty głównej czy z przodu obudowy . Nawet przejściówka na PS2 nie pomaga. Komputer odpala się i pokazuje pulpit gotowy do pracy jednak na tym koniec . Jakiekolwiek próby wejścia do biosu za pomocą klawiatury kończą się niepowodzeniem. Jakieś magiczne porady?

Bo jedyne co podsuwa mi się na myśl to wymiana płyty głównej.

Pozdrawiam

AudiAWX
komentarz
komentarz

A mi żeby wyjmać baterie biosu na pół godziny, oczywiście po wyjęciu wtyczki z gniazdka.

Drastiq
komentarz
komentarz

@AudiAWX niestety wydaje mi się że problem jest bardziej natury technicznej, po wyjęciu baterii teraz wita mnie taki ekran a klawiatura dalej nie chce współpracować

IMG_20230220_202156469.jpg

Niebieska
komentarz
komentarz

Padła Ci bateryjka BIOSu, musisz ją wymienić i problem powinien zniknąć. Widać na tym komunikacie, że BIOS nie trzyma daty ani godziny.

Drastiq
komentarz
komentarz

@Niebieska bateryjka biosu wymieniona , klawiatura pozostaje niewzruszona , nie daje znaku życia na żadnym z portów USB. Poza tym że jest podświetlona. 

Niebieska
komentarz
komentarz

Czyli prąd dochodzi. Masz klawiaturę bezprzewodową czy przewodową?

Drastiq
komentarz
komentarz

Dwie , około miesiąca temu wymieniłem na bezprzewodowego logitecha , ale starą zostawiłem sobie (awaryjnie)  obydwie testowane na dziesiątki sposobów 

Niebieska
komentarz
komentarz

Padły i tylne i przednie porty USB? 

Drastiq
komentarz
komentarz

Wszystkie

Niebieska
komentarz
komentarz

A jaką masz obudowę?

Drastiq
komentarz
komentarz

@Niebieska nie pamiętam nazwy modelu , składałem go 5 lat temu 

IMG_20230220_214648367.jpg

Niebieska
komentarz
komentarz

Odłącz przedni panel i zobacz czy tylne usb zaskoczą.

Drastiq
komentarz
komentarz

@Niebieska dzisiaj kolejny dzień walki , ponownie wymieniłem baterie płyty głównej niestety to samo , poczekałem chyba kwadrans i niestety dalej zero reakcji , kolejne próby z odpiętym przednim panelem również bez rezultatu

Niebieska
komentarz
komentarz

To pasuje niestety na uszkodzoną płytę główną.

Gawel
komentarz
komentarz

Do BIOS-u możesz wejść ? Przy rozruchu Delete. To że się zresetowała godzina i data to prawidłowo

Dobra doczytałem że nie możesz. Odłącz wszystko co tylko możliwe, przedni panel też odepnij z płyty głównej

Drastiq
komentarz
komentarz

@Gawel wszystkie możliwe opcje sprawdzane , odpinałem piny, przedni panel również , testowane inne wejścia  i wciąż to samo . Dzisiaj zawiozę skrzynkę do znajomego serwisu i tam powinna paść trafna diagnoza. 

Niebieska
komentarz
komentarz

Napisz co stwierdzili, aż sama jestem ciekawa

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.