x-kom hosting

Nie działające kości ramu.

Szwagier2000
utworzono
utworzono

Mam problem gdyż od jakiegoś czasu nie działają mi dwie kości ramu 2x4 ( Patriot viper 3000Mhz) i gram tylko na kościach 2x4 ( corsair vengeance 3000Mhz), tak bez powodu gdy wszystkie te ramy były włożone, komputer się odpalał ale nie było obrazu i nic się nie świeciło , przy czym wszystkie przyciski na obudowie też nie działały, nie licząc tego od zasilania. Kości z corsaira działają na slotach 1-3 a gdy je przełożyłem na sloty 2-4 to nie działały, tak samo próbowałem zrobić z patriotem ale te nie działały na żadnym slocie. Próbowałem włączcyć XMP ale to nie pomogło.

AudiAWX
komentarz
komentarz

Wyjmaj bakterie z biosu na pół godziny.
Jedne ramy w 1-3 drugie w 2-4.
Ewentulnie bios najnowszy wgrać.

Szwagier2000
komentarz
komentarz

Mam zasilacz corsair VS 450W i niby jest to niestabilna wersja zasilacza, i troche sie boje ze coś z tą aktualizacją będzie nie tak

AudiAWX
komentarz
komentarz

No to zaczynaj od zakupu seasonic.

Szwagier2000
komentarz
komentarz

pobralem nowszego biosa, ale problem nadal jest ten sam

AudiAWX
komentarz
komentarz

No to reset biosu.

toska78
komentarz
komentarz

Jak reset biosu nie pomoże, bym sprawdził pojedynczo te moduły Patriot w odpowiednim slocie na płycie. A w którym to najlepiej sprawdzić w manualu swojej płyty. U mnie np. jest to slot A2 czy czwarty patrząc od CPU. Jest podejrzenie że któraś kość Patriota szwankuje skoro nie działają w parze ani w 1 i 3 ani w 2 i 4 slocie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.