x-kom hosting

Rozłączanie routera

leelareso
utworzono
utworzono

Witam, nie mam pojęcia jak rozwiązać problem z przerywaniem całego internetu w domu. Wykres pobierania wygląda tak, co chwilę idzie normalnie i spada i tak w kółko. Dzieje się tak gdy tylko mój komputer jest podłączony do sieci. Był formatowany, skanowany nic nie pomaga. W orange mówili, że wszystko jest gitimage.thumb.png.8bd840a0357c78891b17d05672b7eed4.png

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Ale to router się rozłącza czy tylko spada prędkość pobierania? To jest światłowód czy zwykły? Router (jaki model) twój czy od Orange? Ta ankieta mogła by trochę rozjaśnić sytuację.

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

router funbox 2.0 bo kablu, mój komputer powoduje wywalanie internetu w całym domu (prędkość spada do 50kb/s, ale ikona o braku połączenia nie występuje, ale powoduje rozłączanie i nic nie da się zrobić bo każda gra i strona program wywala informacje o zerwanym połączeniu)

 

image.png.069de4cd6b645313f65960fbf1743e2d.png

 

Zauważyłem, że steam to powoduje, wysyła więcej niż ogólnie moja możliwośćpobierania. Tylko dlaczego i w jaki sposób.

leelareso
komentarz
komentarz

image.png.5f1c644ef5040122bb10a6a12be92d0c.png a gdy mam włączony steam to wysyłanie wynosi 17mb./s gdzie mój inetnet nawet tyle nie ma i pobiera max 6.5 mb

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

To zgłoś to do dostawcy jeśli masz taki zawyżony upload w stosunku do tego co jest w umowie. Upload da się chyba ograniczyć w panelu konfiguracyjnym routera ale możesz nie mieć do niego dostępu jeśli to router od dostawcy. Infekcję chyba można wykluczyć jeśli była robiona reinstalacja systemu po wystąpieniu problemu.

leelareso
komentarz
komentarz

tylko dlaczego tak sie dzieje na moim kopmuterze a na brata ktory ma steam to nie.

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Obaj tak samo się łączycie do internetu (wifi czy kabel)? U brata jakie są download i upload na steamie? Bo wygląda to coraz bardziej podejrzanie. Teraz przypomniałem sobie o Twoim poprzednim temacie i może być tak że masz zainfekowanego tego steama bo zakładam że nie reinstalowałeś go przy reinstalacji systemu. Proszę bardzo, wszystko się ze sobą łączy.

leelareso
komentarz
komentarz

Robiłem format wszystkiego i tak brat ma też po kablu

powywalałem wszystkie gry ze steama, i problem ustąpił, Były to Total war warhammer 3/ Back 4 blood/ monster hunter world. Pytanie czy coś ze steamem czy jak to tak

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Skoro problem ustąpił po usunięciu gier, wynikało by że jakiś mod do gry powodował problem. Jak wywaliłeś wszystko ze steama nic nie stoi na przeszkodzie żeby go przeinstalować prewencyjnie. I nie prawdą jest w takim razie że robiłeś format wszystkiego. Przy okazji pierwszy raz dowiedziałem się o wirusie wykorzystującym w tak dużym zakresie upload :co:.

leelareso
komentarz
komentarz (edytowane)

Robiłem format wszystkiego ??? więc to ty  gadasz ;d i po 2 żadna z tych gier nia ma wgranego moda.

13 minut temu, toska78 napisał:

I nie prawdą jest w takim razie że robiłeś format wszystkiego

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.