x-kom hosting

Dysk ssd do staruszka

kink57
utworzono
utworzono (edytowane)

Siemka, 
Potrzebuję nowego dysku ssd do mojego staruszka :D
Obecnie jaki posiadam to stary hdd, który już bardzo wolno działa..
Oto specyfikacja:
Procesor - Intel(R) Core(TM) i5-3570 CPU @ 3.40GHz   3.40 GHz

Płyta główna: MSI B75A-G43

Ram - 2X Pamięć Corsair Corsair Vengeance 4GB

Zasilacz: -OCZ CoreXStream Series 500W
Karta graficzna MSI GeForce GTX 1650 SUPER GAMING X 4GB GDDR6.
Proszę o pomoc, pozdrawiam

  • 3 tygodnie później...

FrogsterPL
komentarz
komentarz (edytowane)

@kink57 Twoja płyta główna nie ma złącza M.2, więc trzeba wybrać coś z SSD ze złączem SATA. Moja propozycja to Crucial MX500 - aczkolwiek okazjonalnie pojawiają się informacje, że może paść, więc chociaż raz na pół roku czy rok warto by było sobie zrobić backup danych. Ja kupiłem kilka sztuk do komputerów w firmie i wszystkie działają do dziś (w przeciwieństwie np. do ADATA Ultimate SU900, padło mi chyba z osiem takich dysków, tj. ponad połowa kupionych...). Za wersję 500 GB trzeba zapłacić z grubsza 190-220 zł, za jakieś 150 zł jest wersja 250 GB. Nawet lepiej byłoby kupić Samsunga 860 EVO, ale prawdopodobnie nie uda się już kupić nowego.

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Evo 870 jak jest w cenie MX500.

 

Reszta to niestety dno na S11, QLC albo jeszcze innych kijowych kontrolerach.

  • Dobra wypowiedź 1
FrogsterPL
komentarz
komentarz
23 godziny temu, UnnamedPlayer napisał:

dno na S11

Chodzi o kontroler Phison S11? Z ciekawości, jakoś go skopali względem S10? Kojarzę, że gdy w sprzedaży lata temu pojawił się GoodRam Iridium Pro (z S10), to zbierał bardzo pochlebne opinie - zresztą sam mam takie dyski w komputerze prywatnym i w biurowym.

Cloperflake89
komentarz
komentarz (edytowane)

Podepnę się, bo temat bardzo "siedzi" w moim zagadnieniu :)

MSI Z97 Gaming 5 + Samsung 970 Evo Plus 500GB.

 

Czy taki wynik benchmarku, jest satysfakcjonujący dla złącza m.2 zaimplementowanego w płycie?

 

BIOS oczywiście najnowszy, a same jego ustawienia stock jeśli chodzi o sekcję pamięci masowej.

 

Czytałem, że przy Gen 2 x2 szybkości powinny być wyższe - nawet do 1000MB/s i mam delikatną zagwozdkę.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

CrystalDiskMark_20230311130432.png

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
23 godziny temu, FrogsterPL napisał:

GoodRam Iridium Pro (z S10)

Sam też mam 240GB na MLC, w zasadzie to był jedyny udany dysk Goodrama, klon Kingston Hyperx Savage.

 

Każdy dysk oparty o Phison S11 jest problematyczny. Pomijam już wydajność https://otako.pl/blog/satafirm-s11-awaria-dysku-ssd/

 

 

@Cloperflake89  daj screen z AS SSD Benchmark.

  • Dobra wypowiedź 1
Cloperflake89
komentarz
komentarz (edytowane)

@UnnamedPlayer

as-ssd-bench Samsung SSD 970  11.03.2023 13-46-29.png

 

Tu jeszcze dla porównania wyniki testu z jakiegoś budżetowego, poczciwego SATA SSD:

Przynajmniej dwie/trzy różnice na korzyść tego drugiego są zaskakujące/zastanawiające.

 

as-ssd-bench PNY CS900 240GB  11.03.2023 13-54-48.png

Cloperflake89
komentarz
komentarz

Żadnych pomysłów?

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Twoja płyta ma ma złącze m.2 10Gb/s, czyli max 850/900MB/s w teorii w praktyce jak widać mniej.

 

To jest dysk aystemowy w dodatku mocno zapełniony więc tak to wygląda.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.