x-kom hosting

Lokalizacja

saharz8731
utworzono
utworzono

Hej, kupiłem miesiąc temu nowego samsunga, mam problem z lokalizacją. Nie mogę zlokalizować siebie w aplikacji targeo i w innych pewnie też, bo pisze GPS jest wyłączony, fakt, lokalizacja wyłączona ale internet już nie. W moim starym telefonie nie trzeba było mieć włączonej lokalizacji, tylko internet by się zlokalizować gdzie jest, chociażby orientacyjnie a nie dokładnie. To samo z aplikacją Aparat, potrzebuję mieć włączoną lokalizację by pokazywało gdzie było zrobione zdjęcie - w poprzednim telefonie starczyło internet. I tu moje pytanie, czy da się to jakoś rozwiązać by nie trzeba było mieć włączonej lokalizacji, tylko przez internet? 

 

AudiAWX
komentarz
komentarz

Raczej nie bo tak mają nowe androidy.

Możesz w opcjach programisty dać pozoruj lokalizację ale nie wiem czy to coś da.

saharz8731
komentarz
komentarz

Nie wiem jak mam tu dodać aplikację

Screenshot_20230219_183345_Settings.jpg

Screenshot_20230219_183257_Settings.jpg

saharz8731
komentarz
komentarz

Działa, ale nie o to mi chodziło. To mi zmienia lokalizację na inną, niż na której jestem, tak. Chodzi mi, aby lokalizacja działała za pomocą internetu, a nie lokalizacji. Bo włączanie jej, by zrobić zdjęcie lub sprawdzić pod jakim adresem jestem to trochę monotonne jest. A taka lokalizacja pewnie żre dużo baterii.

AudiAWX
komentarz
komentarz

Ja mam od lat włączone i jakoś jest.

saharz8731
komentarz
komentarz

Znalazłem w starym tel taką opcję, ale chyba w nowym takiej nie ma :(

Screenshot_2023-02-24-18-12-08-517_com.android.settings.jpg

AudiAWX
komentarz
komentarz

Nie no w aplikacjach poszczególnym aplikacjom możesz dostęp odebrać.

saharz8731
komentarz
komentarz (edytowane)

Chodzi o to? Nawet jak wyłączę dokładną to i tak nie działa, bo GPS jest wyłączony tak pokazuje.

Screenshot_20230224_183158_Permission controller.jpg

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.