x-kom hosting

Problem z wiatrakiem zasilacza Thermaltake Toughpower GF 750W

Zessu
utworzono
utworzono

Witam.

W grudniu składałem PC.

W skrócie 13600KF, 3070 TI z zasilaczem Thermaltake Toughpower GF 750W.

Dzisiaj po starcie coś wydawało dziwne dzwięki.

Na początku zignorowałem to ale po paru godzinach rozebrałem PC, myślałem że to tani wiatrak w obudowie ma problemy ale wyszło, że wiatrak zasilacza rozkręca się, wydaje dziwne dzwięki, czasami staje i się znowu rozkręca i kilka razy wydał głośny dzwięk jakby piłowania.

Wyciągnąłem go ale nie mam akurat takiego torxa do ściągnięcia góry a na śrubach typu Phillips pisze warranty void if removed. Pokręciłem go troche przez obudowe i kręci się normalnie. Nie widzę też ani nie czuję, żeby coś go blokowało.

Wysyłka na gwarancje jest na tyle problematyczna, że nie będę miał zasilacza pewnie miesiąc, a może da się go łatwo naprawić. Czy zatrzymujący się czasami wiatrak może jakoś wpłynąć na działanie zasilacza ?

Czy da się jakoś sprawdzić temperatury albo konrolować fany w zasilaczu ? Pewnie nie, bo nie jest w żaden sposób podpięty do MB.

 

Pozdrawiam, Zessu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.