x-kom hosting

Jak wybrać dysk SSD do płyty głównej?

Marcineqq
utworzono
utworzono

Witam po kilku upgradach mojego PC nastał wkońcu moment na bez wątpienia dokupienia bardzo ważnego podzespołu jakim jest dysk. Posiadam dysk HDD 500GB a moja płyta główna to Asus P5G41T-M LX3 Więc moje pytanie brzmi jaki dysk wybrać do leciwego już komputera i czy w ogóle byłaby taka możliwość. - Jeśli tak to od czego to zależy i na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie SSD. 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Na płycie masz 4 złącza SATA II więc transfery będą obcięte ale i tak będzie dużo różnica względem HDD.

 

Jaki masz budżet na SSD?

 

 

Marcineqq
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, UnnamedPlayer napisał:

Na płycie masz 4 złącza SATA II więc transfery będą obcięte ale i tak będzie dużo różnica względem HDD.

 

Jaki masz budżet na SSD?

Do 200 zł myślę że optymalnie nie ma co wkładać więcej w leciwy komputer. Mogą być również używki jeśli bardziej by się opłacały

Marcineqq
komentarz
komentarz
24 minuty temu, AudiAWX napisał:

Cholera nie mam pojęcia czy umiałbym to w ogóle zamontować w PC. Da radę mieć dwa dyski HDD + SSD w małej obudowie? A no i czy te "Sanki" są wymagane przy wstawianiu takiego dysku? A i przy każdym zamówieniu w zestawie są te sanki?

AudiAWX
komentarz
komentarz

Nie wiem jak tam masz ale można go położyć na starym HDD, bo to sporo mniejsze.
A podłączyć to tak samo jak stare HDD. Dwa kabelki i śmiga.

anioł2009
komentarz
komentarz

Dwustronna taśma klejąca i pakujesz go gdzie chcesz :) Byle kable dosięgły 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

BX500 500GB jest na kosciach QLC więc cudów tym bardziej nie będzie.

AudiAWX
komentarz
komentarz

Tu cuda nie potrzebne, ale względem talerza to na wszystkim co ssd będzie cud.

AudiAWX
komentarz
komentarz

98d72e02122a078639539727265b8f2a.jpg

  • Haha 3
Marcineqq
komentarz
komentarz
20 godzin temu, AudiAWX napisał:

Nie wiem jak tam masz ale można go położyć na starym HDD, bo to sporo mniejsze.
A podłączyć to tak samo jak stare HDD. Dwa kabelki i śmiga.

Jest tych kabelków wystarczająco? Pewnie głupie pytanie ale do 2 dysków które posiadają takie same wejścia musi być trochę tych kabelków. Jak to piszę to zaraz zerknę jak to wygląda. No i jeszcze jedno pytanie czy mogę kupić byle jaki dysk choćby na SATA 3 i podłączyć normalnie do swojego? Wiem że ma to wsteczną kompatybilność i osiągi dysku będą ucięte bo wkładam do SATA 2.

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
33 minuty temu, Marcineqq napisał:

No i jeszcze jedno pytanie czy mogę kupić byle jaki dysk choćby na SATA 3 i podłączyć normalnie do swojego? Wiem że ma to wsteczną kompatybilność i osiągi dysku będą ucięte bo wkładam do SATA 2.

Tak, najlepiej nowym kablem SATA.

Byle jaki to nie chyba że chcesz mieć dysk jednego dnia a drugiego już nie bo tanie konstrukcje to syf który pada.

Marcineqq
komentarz
komentarz
14 minut temu, UnnamedPlayer napisał:

Tak, najlepiej nowym kablem SATA.

Na przykład takim kablem dałoby radę podłączyć pod SATA 2?

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/kable-do-komputera/przewody-komputerowe/kabel-sata-sata-lanberg-0-5-m?gclid=CjwKCAiA0cyfBhBREiwAAtStHDU-FV-3r6dS2x4uDCbTsAKwCvLuhqWvUTkNFCsg8vLGjOUungSifBoC8XsQAvD_BwE

Byle jaki to złe określenie. Chodziło mi o to czy mógłbym podłączyć wszystkie dyski ssd na SATA.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.