x-kom hosting

Win Defender vs avast

leelareso
utworzono
utworzono

Który z antywirus jest lepszy Avast czy win defender?

anioł2009
komentarz
komentarz

Defender + malwarebytes antimalware i zdrowy rozsądek...Avast to kupa.

leelareso
komentarz
komentarz

ale malwarebytes jest płatny jako antywirus =)

leelareso
komentarz
komentarz

A wytłumaczysz dlaczego niby gówno? Kiedyś używałem go przez 10 lat i nigdy problemów nie miałem chyba, że coś się zmieniło.

anioł2009
komentarz
komentarz

@leelareso Avast od kilku lat z ich modułem heurystycznym i identyfikacją zagrożeń zepsuł się, a często powoduje uwalenia systemu.

 

Ja z malwarebytes korzystam za free, ale nie modułu antyvirusa bo jego masz w systemie, tylko z modułu do wywalania spyware / adware itp.  Jak chcesz darmowy antyvirus to  eset online scanner uzywaj co jakis czas..jest za free i działa :) 

AudiAWX
komentarz
komentarz

A próbowałeś odinstalować, czy był bo był ?
Wtedy to się komedia dzieje...

leelareso
komentarz
komentarz

Formata robiłem, używałem win defendera i jakiegoś dowalonego wirusa załapałem i z tego powodu się pytam. (Resetował mi co chwilę ruter i rozłączało internet na wszystkich podłączonych urządzeniach do niego kekw, torrentów nie pobieram a na takie dzikie strony nie wchodzę, jedynie mody do gier z nexusa albo github i jakoś takie gówno złapało ( żaden antywirus ani inne skanery nic nie wykrywały nawet rkiller, pomógł jedynie format ;d

anioł2009
komentarz
komentarz
6 minut temu, leelareso napisał:

, jedynie mody do gier

wiadomo co w tych modach siedzi ? nigdy nie wiesz...

Ja od początku ukazania sie windowsa 10 przestałem używać antywirusów Jedynie MBAM, defender windowsowy i okazjonalnie eset online scanner -> zero problemów tyle lat.

leelareso
komentarz
komentarz

Ogólnie to był mój pierwszy taki wirus xD i wykrycie go zajęło mi 2 dni, że to na moim kompie a nie wina dostawcy rutera albo innego urządzenia podłączonego

Bromidum
komentarz
komentarz (edytowane)

A wystarczyło założyć wątek na forum i załączyć wymagane logi FRST. :) 
Z najczęściej zalecanych skanerów przeze mnie: RogueKiller, Emsisoft Emergency KIT, Malwarebytes, AdwCleaner. 

 

Co do zestawienia Windows Defender i Avast to odradzałbym jakiekolwiek stosowanie produktów Avasta - są po prostu słabe. ;) 

Edytowane przez Bromidum
leelareso
komentarz
komentarz

Hmmm zauważyłem ostatnio, że istnieje coś takiego jak microsoft defender i chciałbym się zapytać co to za badziew?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.