x-kom hosting

Problem z modułem TPM

Wiesiek102
utworzono
utworzono

Witam, mam problem z modułem TPM. Posiadam Intel i3 10100F i płytę Asus Prime H410M K Rev 2.0. Problem zauważyłem kiedy chciałem zainstalować Windows 11 , dostałem informację że mój komputer nie spełnia wymagań, brak modułu TMP.  Po wpisaniu tmp.msc mam informację " Nie można odnaleźć zgodnego modułu TPM". Aktualizowałem BIOS , tam w zakładce PCH-FW Configuration jest pusto ale gdy zrobię Load Optimized Defaults to wtedy mam TPM Device Selection i do wyboru Enable Discrete TPM oraz Enable Firmware TPM. Gdy ustawię to drugie to i tak wraca do Discrete TPM. Po kilku takich przestawieniań znika opcja TPM Device Selection. W menadżerze urządzeń brak Urządzenia zabezpieczeń.  Resetowałem BIOS , wyciągałem baterie, aktualizowałem BIOS kilka razy, próbowałem ręcznie dodać moduł, szukałem w edytorze rejestru (brak kluczy od TPM) , nie wiem za bardzo co mógłbym jeszcze zrobić. Ma ktoś jakiś pomysł? 

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

A masz włączone w biosie Intel PTT (Platform Trust Technology)? Żeby działał sprzętowy TPM musi być włączona opcja Security Device Support.

Mam włączone te 2 funkcje i bez problemu działa u mnie TPM 2.0 bo taki mam dostępny w biosie.

Wiesiek102
komentarz
komentarz

@toska78 @toska78 niestety nie mam takich opcji w swoim BIOS , myślę że to coś w płycie się uszkodziło, ten moduł TPM. Pół internetu już przeczytałem zrobiłem wiele rzeczy dwa razy system Windows 10 postawiłem ale nic to nie dało. Płyta jest na gwarancji więc chyba ją oddam bo ja już pomysłów.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.