x-kom hosting

Po wymianie części blue screen(bez systemu operacyjnego)

HyperMajki
utworzono
utworzono

Cześć, nie dawno wymieniłem pare części w komputerze (karte graficzna,płytę główną, procesor,chłodzenie procesora i zasilacz).

Podczas próby uruchomienia komputera (włożona tylko m2 z formatowana) i instalacji systemu wyskakuja blue screeny.Raz udalo mi sie uruchomić komputer jeszcze przed formatem ale przez gapiostwo po zainstalowaniu sterownikow do nowej płyty komputer sie słusznie wykrzaczył.

Stare czesci byly platformą testowa na pewno działa:Ram, oba testowane dyski (m2 i ssd)

Bios był resetowany.

Testowane tez odpalanie na jednej kości ram.

Pendrive z instalacyjny Windowsa wkładany w plyte jak i panel przedni(z odpowiednim bootowaniem). W biosie nie zmienia sytacji profil XMP , wyłaczenie szybkiego uruchamiania. Niestety skończyły mi sie juz pomysły co moze być przyczyną liczę na waszą pomoc.

Platforma Windows 10

Części:

Płyta głowna :MSI MAG Z790 TOMAHAWK WIFI DDR4

Procesor:Intel Core i5-13600KF

Zasilacz: be quiet! Pure Power 11 FM 750W 80 Plus Gold

Karta Graficzna:Palit GeForce  RTX 4070 Ti GameRock Premium 12GB GDDR6X

RAM:Pamięć G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-16GVKB)

20230216_201555.jpg

20230216_233933.jpg

Gawel
komentarz
komentarz

Instalator z Media creation toll ? Czy jakiś wynalazek z dodatkami 

HyperMajki
komentarz
komentarz

@Gawel Instalator ze strony Windowsa 

Gawel
komentarz
komentarz

@HyperMajki Na innym pendrive próbowałeś ( może być HDD USB ) ? Jeżeli nie pomoże to tylko coś z hardware. Rozłożyć sprawdzić piny w sockecie i złożyć ponownie. Ewentualnie można spróbować zainstalować jakiegoś linuxa

HyperMajki
komentarz
komentarz (edytowane)

@Gawel Nie pomaga niestety ,update biosu też

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.