x-kom hosting

Pojawiający się czarny ekran podczas grania.

DoMiN11026
utworzono
utworzono

Witam złożyłem sobie komputer na bazie stacji roboczej Celsius m470. Kartę graficzna jaką posiadam to SAPPHIRE Radeon RX 570 8gb.

I mam taki problem, że po wyłączenie komputera i po ponownym uruchomieniu np za 2 dni, gdy odpalę jaką kolwiek grę to ekran co parę sekund staje sie czarny. Dźwięk z gry cały czas występuje.

Po przeinstalowaniu sterowników AMD software lub  zalecanych przez system, po ponownym uruchomieniu za jakiś czas dalej to samo. Wina karty graficznej czy problem windowsa ?

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.

zbiku90
komentarz
komentarz

Możesz spróbować użyć innego kabla sygnałowego, jaki masz monitor? Karta graficzna używana czy od nowości u ciebie? Te modele były masowo wykorzystywane do kopania kryptowalut, można obniżyć częstotliwości w sterownikach i sprawdzić czy będzie tak samo.

DoMiN11026
komentarz
komentarz

Monitor to IIyama G-Master G2530HSU-B1. Grafikę niedawno kupiłem i jestem jej 3 właścicielem. Zmieniłem z hdmi na displayport i jak na razie problem odrazu znikł bez potrzeby przeinstalowania sterowników :D 

Zobaczę co pokaże za parę dni jak nie będę używał komputera :D 

  • 11 miesięcy później...
scheva178
komentarz
komentarz

Miałem podobny problem a mianowicie podczas grania zacinało dźwięk, pojawiał się czarny obraz i komputer resetował się. Winowajcą był za słaby zasilacz. Rozwiązanie na jakiś czas to zmniejszenie poboru prądu karty graficznej w programie MSI Afterbourner na 70% power limit,dzięki czemu zużywa 20 watów mniej i normalnie działa a różnica od 2 do 4 fps mniej w grach lub wymiana na mocniejszy zasilacz.

Drugą rzeczą to mogą być za wysokie temperatury. Polecam sprawdzić programem MSI afterbourner lub jeszcze inna opcja pożyczyć od kogoś kartę graficzną i przetestować

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.