x-kom hosting

Nieprecyzyjność myszek 2023.

DannyM
utworzono
utworzono

Witam

Przychodzę do was z tematem związanym z myszkami, a mianowicie zawsze byłem fanem dosyć tanich myszek do gier w przedziale do 50zł
jednak ostatnio zauważyłem że te myszy mają dosyć duże problemy z dokładnością (dziwne przeskoki w grach i na pulpicie) co było dla mnie dziwne bo byłem posiadaczem myszki Cobra Battle Pro MT1118 (obecnie już wycofana) ale przez lata działała naprawdę nieźle i dało się grać. Zauważyłem że niekiedy pogorszenie w działaniu zgrywało się z update'ami Windowsa.
Czy to możliwe że te tanie myszki z powodu braku dedykowanych aplikacji i software'u mają takie problemy w obecnych czasach?

PS. Myślałem o zakupie trochę droższej myszy do gier a mianowicie Redragon RGB COBRA M711.
Co myślicie?

Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

iSkuL
komentarz
komentarz

Cześć, raczej nie myślę, żeby był to problem z Windowsem. Równie dobrze możesz sprawdzić ją w innym systemie jak np. Linux, gdzie również coraz więcej gier działa. Tanie myszki posiadają tańsze sensory oraz przełączniki przez co z reguły ich dokładność jest gorsza lub mogą się po prostu z czasem stawać mniej dokładne jak mówisz. W dzisiejszych czasach jest dużo firm produkujących myszki, które są z nazwy i wyglądu tylko gamingowe, natomiast jest też dużo producentów, którzy w dobrych cenach mają naprawdę dobre myszki, które mają topowe sensory i przełączniki. Ja np. używam myszki DM4 Evo.

DM4 Evo 99 pln

Jest to polski producent. W myszce masz sensor PixArt 3389. PixArt jest znanym producentem sensorów i wiele firm topowych używa ich sensorów.

Artykuł o sensorach

Powyżej podsyłam Ci też artykuł o sensorach, gdzie możesz przeczytać dużo więcej i zapoznać się z tematem.

DannyM
komentarz
komentarz

Dziękuję za pomoc.

  • 2 tygodnie później...
Pankejkowy
komentarz
komentarz

@DannyM @iSkuL Ja mam podobną myszkę, z tym, że postawiłem na przełączniki Kaihl Gm 8.0. Kształt ten sam, ale odczucia różnią się diametralnie. Mówię o DM4 Evo S. Kawał dobrego gryzonia pod kątem ergonomii.

  • Haha 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.