x-kom hosting

Problem z RTX 3070 nie wyświetla obrazu na jednym z komputerów

robsonxlr
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Mam problem z komputerem. 

Płyta główna: Gigabyte Gaming X DDR4 

Procesor: Intel Core i5 13600kf 

RAM: Kingston Fury Beast Beast 3600Mhz 32GB

Zasilacz: Gigabyte P750M 

Dysk: Kingston KC3000 1TB 

Karta graficzna: Aorus Master RTX3070 

 

Problem polega na tym że karta graficzna nie wyświetla obrazu na komputerze, jednak po przełożeniu RTX3070  do starego pc wyświetla obraz, testowałem również nowy PC z wymienionymi podzespołami wyżej ze starą kartą graficzną Radeon RX570 i obraz normalnie się wyświetlał. W czym może leżeć problem? 

 

Zaaktualizowałem BIOS do najnowszej wersji i dalej to samo, 

Resetowałem bios poprzez wyciągnięcie baterii 

Próbowałem uruchomić komputer z jedną kością RAM 

 

 

 

 

toska78
komentarz
komentarz

Rozumiem że obie karty podłączałeś tym samym przewodem do tego samego monitora (telewizora)? Może (za pierwszym razem) coś źle podłączyłeś albo karta nie weszła dobrze w slot? Sprawdzałeś pod tym kątem?

AudiAWX
komentarz
komentarz

A gdyby tak na próbę do nowego dać zasilacz ze starego?
Bo mi ten serii P to lipą pachnie...

robsonxlr
komentarz
komentarz

Tak kartę podłączałem tym samym przewodem do tego samego monitora.

Więc chyba nie w tym problem. 

 

Zaraz wypróbuję zasilacz ze starego komputera i dam znać jaki to dało rezultat, z góry dziękuję za podpowiedzi 

robsonxlr
komentarz
komentarz

Niestety podmiana zasilacza nic nie dała, dalej ten sam problem karta w ogóle nie wyświetla obrazu, na płycie głównej nie świeci się żadna dioda d bug LED 

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Sprawdź w biosie jak jest ustawiona funkcja CSM (Compatibility Support Module). Jak jest włączona to wyłącz. Widzę że z tymi płytami od Gigusia to od jakiegoś czasu najwięcej problemów jest, np. popularna już wada braku rozruchu komputera (black screen) po włączeniu secure boot.

AudiAWX
komentarz
komentarz

A no jest trochę problemów.
Często taki jakby podwójny rozruch. Czyli naciskasz start, rusza, staje i po 10 sekundach znów rusza.
Chyba się moja miłość skończy i dalej to już będzie MSI.
Nie trzyma profili wentylatorów w najnowszych biosach, trzeba przez app Center i siv.

robsonxlr
komentarz
komentarz

Częściowo problem rozwiązany. Podłączyłem komputer pod telewizor i normalnie wsztsko działa, przez kilka godzin testowałem komputer w grach. Wsztsko wydaje się w porządku. Jednak dalej nie rozumiem dlaczego karta wyświetlała obraz że starego komputera na monitorze a z nowego już nie. Monitor i tak planowałem kupić nowy, lecz gdy i na nim obraz nie będzie się wyświetlał to reklamować płytę czy kartę? 

AudiAWX
komentarz
komentarz

Zobacz czy monitor ma jakąś opcje reset czy coś.
Jaki to monitor model?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.