x-kom hosting

LEDY w ENDORFY EY2A006 Signum 300 Air ARGB

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: AudiAWX ,
GrzegorzPCL
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam zakupiłem obudowę ENDORFY  Signum 300 Air ARGB wszystko podłączone ledy działają i zmieniają się przyciskiem reset.

Jednak mam pytanie, czy jest możliwość sterowania kolorami ledów z poziomu aplikacji RGBFusion (mam płytę gigabyta)? 

Pytanie te zadaję, ponieważ mam taką opcję (sterowania z poziomu aplikacji) w przypadku chłodzenia Endorfy fortis 5 (tej samej firmy) podłączonego do drugiego złącza argb. 

Pierwsza moja luźna myśl to to, że kabel SW ma jakiś priorytet nad aplikacją i jego odłączenie od HUB'a rozwiąże sprawę.

Irytuje mnie to, że aby znaleźć kolor muszę multum razy naciskać te przycisk restartu.

W linku instrukcja do obudowy z wzmianką o ledach.

image.thumb.png.2f18280587305743e0a3984f3cd8b79a.png

 

Bez tytułu.jpg

AudiAWX
komentarz
komentarz

Od huba odłącz restart, a przewód argb podłącz do plyty ze złącza argb lub do przelotki wentylatora który idzie do argb w płycie.

W zasadzie to możesz tak jak na schemacie, tylko nie wiem czy nie lepiej jak ten reset podłączony czy nie.

Ja mam wentylatory z przelotkami więc one są do siebie połączone a ostatni do plyty.

  • Dziękuję 1
GrzegorzPCL
komentarz
komentarz

@AudiAWX Wszystko mam jak na schemacie. Sprawdzałem czy odłączenie resetu od HUB'a coś da, niestety lipa. Spróbuję jeszcze podłączyć przejściówką do RGB chłodzenia, może to coś pomoże.

I byłby to taki schemat

Złącze RGB na płycie połączone z rgb wentylatora ---> radiatora ---> (i tu podłączę RGB od HUB'a) 

---> - przejściówka

  • Rekomendowana odpowiedź
AudiAWX
komentarz
komentarz

Tak myślę nad opisem tego huba i chyba musisz go przełączyć na sygnał z płyty żeby wpuścił sygnał, inaczej nic nie robi lub daje swój.

Czyli musi być włączony ten górny tryb.

GrzegorzPCL
komentarz
komentarz

@AudiAWX Przytrzymałem przycisk resetu, wyłączyło się oświetlenie RGB wentylatorów, następnie po ponownym naciśnięciu resetu zaczęło pobierać sygnał z płyty głównej. Wielkie dzięki:szacunek:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.