x-kom hosting

Przycinanie i duże spadki wydajnośći

dubajjj
utworzono
utworzono

Witam mam problem, mianowicie w grach co jakiś czas: co ok. 1, 2 minuty występuje ścinka i klatki na sekundę spadają drastycznie w dół a po kilku sekundach wszystko wraca do normy i potem znów i tak w kółko, nie mam pojęcia jak z tym sobie poradzić a męczy mnie to od dłuższego czasu więc dlatego proszę o pomoc

 

Specyfikacje:

Karta: GTX 1650

Procesor: Ryzen 5 3400g

Ram: 16GB

leelareso
komentarz
komentarz

zasilacz? i jakie gry bo 1650 to nie demon wydajności .

dubajjj
komentarz
komentarz (edytowane)

@leelareso

Cooler master elite v3 600W

fortnite, counter strike główie 

wydajnośc jest całkiem w porządku we fortnite klatki to jakoś 120-140 natomiast w cs jakos w przedziale 250-300 tylko wlaśnie co jakieś 2 minuty występuje zacięcie na jakieś kilka sekund w których klatki spadają załóżmy do 20-30. Jest to strasznie uciążliwe.

  • 4 tygodnie później...
xm700
komentarz
komentarz

W Fortnite na nowym silniku to normalne, nawet mocne komputery mają spadki, oczywiście nie tak duże. Ale na stabilne FPSy nie ma co liczyć. Nawet w trybie wydajności, obniżanie detali pomaga tylko wyciągnąć maksymalną ilość FPS, a chrupnięcia nadal występują.

iSkuL
komentarz
komentarz

Puść sobie furmarka i sprawdź jak wygląda taktowanie procesora oraz jakie są jego temperatury. Albo jest to thermal throttling w co raczej wątpie i stawiałbym raczej na coś innego. Wydaje się, że procesor po prostu zwalnia co 2 minuty.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.