x-kom hosting

Internet po kablu

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: ThreeG ,
pitek1998
utworzono
utworzono

Witam i od razu zgłaszam się z problemem, który nurtuje mnie od pewnego czasu. Mianowicie mam neta(od operatora "plus") z karty sim, która znajduje się w routerze, a więc mam mobilny internet. Chciałbym mieć go prosto z routera czyli stacjonarny(po kablu). Moje pytanie. Jakie kroki musiałbym podjąć aby mieć po kablu. Denerwuje mnie z tej karty.

gavron7
komentarz
komentarz

Trzeba podjąć kroki:

1. ubrać się (bo zimno)

2. iść do najbliższego marketu

3. poszukać stoiska z artykułami RTV

4. poszukać kabel RJ45

5. wsadzić go do koszyka

6. iść do kasy

7. zapłacić

8. wrócić do domu

9. podłączyć zakupiony kabel do routera i do komputera

 

pitek1998
komentarz
komentarz

Kabel rj45 to mam tylko ja bym chciał wyjąć tą kartę i po samym kablu żeby było. Czy da radę. Bo nie chcę podłączyć kabla z włożoną karta dom do routera tylko wyjąć tą kartę. 

gavron7
komentarz
komentarz

Co? Możesz to przetłumaczyć na polski albo na jakikolwiek zrozumiały język?

 

AudiAWX
komentarz
komentarz

To musisz iść do rodziców żeby jakaś Neostradę zakupili czy coś.

pitek1998
komentarz
komentarz

@gavron7 a czego konkretnie nie rozumiesz. Sprawa jest prosta. Mam router brandowany, w którym mam kartę i z tej karty w tym routerze ciągne Internet. Jest to połączenie bezprzewodowe. Natomiast ja bym chciał zrobić przewodowe czyli po tzw. kablu. Tzn. wyjąć tą kartę, podpiąć rj45 do routera i laptopa i tak to skonfigurować (zarówno router jak i laptop) żeby mieć Internet po "kablu"

gavron7
komentarz
komentarz

Sprawa jest prosta od początku i już DAWNO otrzymałeś odpowiedź! Jakbyś nie wiedział gdzie to w moim pierwszym poście w tym temacie.

 

Stwarzasz problemy gdzie ich nie ma, zawracasz gitare opisując jakieś wyimaginowane rzeczy.

 

A to że uważasz, że każdy na całym świecie używa TEGO SAMEGO routera GSM i każdy wie JAKI masz ten router to nie nasza wina! W tym samym dziale jest napisane CO ZROBIĆ ABY UZYSKAĆ POMOC:

 

 

 

 

 

 

 

 

pitek1998
komentarz
komentarz

Dobra wytłumacze, a przynajmniej postaram się wytłumaczyć. Mam router huawei B525s-23a https://www.ceneo.pl/51370504#tab=spec z sieci plus, a w nim jest karta sim również tego samego operatora i internet w tej chwili odbieram bezprzewodowo(po wifi). Tutaj zrzut ekranu:

dns.thumb.png.480b518cbbd230dee738b803c0d17234.png

A chciałbym wyjąć kartę z tego routera i skonfigurować go i kartę sieciową laptopie tak żeby działał na samym kablu(przewodowo, rj45). Teraz jak go połącze kablem z laptopem i kartą sim w środku routera to działa. Ale chce wyjąć tą kartę z tego routera i skonfigurować go do połączenia przewodowego(po kablu, rj45 bez tej karty w routerze). Chciałem się dowiedzieć czy musiałbym coś pozyskać u mojego operatora np. dokupić coś dodatkowego(jakiś modem, albo pule adresów do przewodowego skonfigurowania routera).

AudiAWX
komentarz
komentarz

Jak masz internet z karty sim to ta karta sim musi gdzieś siedzieć żeby był internet.

gavron7
komentarz
komentarz

Dobra jak wyjmiesz kartę SIM z routera to skąd router ma mieć internet wytłumacz mi...

pitek1998
komentarz
komentarz

@gavron7 Po kablu. Teraz jest bezprzewodowo. Czy wszystkie routery działają na sim. Bez sim tylko po kablu. Nie mogę tego routera co mam skonfigurować do działania bez tej karty, a łącząc go z komputerem po kablu tylko czy nie musiałbym uzyskać odpowiedniej do tego celu konfiguracji routera. Po prostu. Nie chce ciągnąć tego internetu z karty w routerze tylko z samego routera po podłączeniu go do komputera kablem rj45. Tylko czy w takim razie nie musiałbym uzyskać odpowiedniej konfiguracji do routera do takiego działania(adresy ip, dhcp, dns), ewentualnie coś dokupić np. jakiś modem od operatora, żeby był internet z routera ale bez wkładania tej karty.

  • Rekomendowana odpowiedź
ThreeG
komentarz
komentarz

W takim razie musiałbyś wykupić internet typowo po kablu, wtedy od operatora idzie kabel do routera, a dalej tak jak chcesz czyli kabel z routera do komputera. Jest kwestia czy obecny router będzie działał na konfiguracji nowego internetu, bo np. usługa może być przypisana do konkretnego routera czy modemu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.