x-kom hosting

System i bios nie czyta dysku ssd m2.

ElRisitas
utworzono
utworzono

Witam kupiłem nowy dysk WD 1TB M.2 PCIe NVMe Blue SN570 do płyty głównej asus prime b560m-a ale ani system ani bios go nie czyta a dysk sie grzeje i działa.Gdy przełorzyłem go z 1 slotu do drugiego a główny dysk z 2 do pierwszego slotu to działał ale za to mój dysk z systemem w slocie 1 nie działał.Czy jest to wina zepsutego slotu?Czy musze jakoś je sforamtować żeby mogły ze sobą działać?

 

 

                                          image.thumb.jpeg.02f7f679fb8bfd4ce0a797bc2dc92539.jpeg

Gawel
komentarz
komentarz

Rozumiemy że system masz na 1 a dokupiłeś drugi i zamontowałeś go w 2 ? W zarządzaniu dysków też go nie widać, bo nowe dyski trzeba zainicjować, utworzyć partycje i je sformatować

ElRisitas
komentarz
komentarz

dysk z system mam podpiety pod 2 slot, ale gdy zamontowałem go na 1 nie było go widac nigdzie tak samo z dyskiem dokupionym,był widziany przez system na slocie 2 a na 1 już nie.

 

Gawel
komentarz
komentarz

Dlaczego dysk z systemem nie podpiąłeś pod 1 z radiatorem ? Jak wachlujesz gniazdami to trzeba w BIOSI-e zmienić bootowanie. Nie odpowiedziałeś czy nie widać go zarządzaniu dyskami ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.