x-kom hosting

Dell optiplex 790 Wybor ramu....

F4bl3
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam 

posiadam taki malutki zestawik ;

 

Intel i5 2400 (4x 3.1ghz)

Grafika GeForce GT 630 (2GB)

Dysk 1TB + 256 GB

i w koncu ram

4x 2gb (roznych firm) o taktowaniu 1333mhz 

i w zwiazku z tym ramem planowalem dokupic teraz 2 kosci po 8gb

i za 2 tygodnie drugie tyle ( z tego co czytalem plyta miesci tylko 32 Gb wiec akurat na fulla by bylo)

co godnego polecacie ? zostac przy 1333 czy moze lepiej na 1600 ? jak rowniez widzialem o taktowaniu 1866 warto ? czy by wszystko pasowalo ?

moze jakies propozycje ? linki ? 

 

( na jedna kosc 8gb jestem w stanie wydac do 150 zl=/-)

 

Nastepny do kupienia bedzie procek albo karta graf :)

 

Z gory dzieki 

 

 

CorveN
komentarz
komentarz
20 godzin temu, F4bl3 napisał:

Nastepny do kupienia bedzie procek albo karta graf

Do czego używasz tego PC? Jeśli masz w planach dalszą rozbudowę to warto ocenić budżet jaki będziesz miał w najbliższym czasie i rozważyć zmianę całej platformy. Zakup 16GB, a nawet 32GB RAM DDR3 nie ma większego sensu, jeśli niedługo później chciałbyś wymieniać procesor, a przy tym pewnie płytę i RAM.

F4bl3
komentarz
komentarz

ogolnie chodzi mi o mniej wymagajace gry . nie szaleje na steam z grami za 400zl

GTA V dziala CS Go takze( oczywiscie nie na jakichs duzych wymaganiach) ale chce go troche ulepszyc :) ale np wiedzmin 2 na slabych wymaganiach wyglada jak gowno . ale czemu ? karta graf ?

a budzet w sumie nie ograniczony ale w stylu ( co miesiac cos nowego w okolicach 500zl - 700zl )

 

a tak do tego patrzylem moglbym kupic nastepnie i7 takie os;

https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-i7-2600-3-8-ghz-lga-1155-pasta-gw-12982507951?bi_s=ads&bi_m=productlisting:desktop:queryandcategory&bi_c=YmE2YWNlMmYtNGY2Yy00MjExLWJhMGItNzg5NTU1MWJkMTRkAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=47aa750a-cd4d-4482-b4f8-fec31980ad8d

 

teraz mam  4 rdzenie i 4 watki . a mysle ze to by tez poprawilo by bardzo dzialanie komputera.

CorveN
komentarz
komentarz
5 godzin temu, F4bl3 napisał:

teraz mam  4 rdzenie i 4 watki . a mysle ze to by tez poprawilo by bardzo dzialanie komputera

Na ten moment raczej nie opłaca się inwestować w i7 2600 - w starszych grach nie odczujesz dużej różnicy, a cena jest wysoka. Na pewno przy GTA V czy Wiedźminie największym ograniczeniem jest karta graficzna. Na Twoim miejscu - modernizując ten zestaw pod takie gry - wymieniłbym GPU. Zwróć tylko uwagę jaki jest zasilacz w tym Optiplexie i czy ma przynajmniej jedną wtyczkę 6-PIN - to by znacznie poszerzyło możliwości. Odnośnie pamięci RAM wstrzymałbym się z zakupem. Jeśli po wymianie GPU na coś rozsądnego do tego zestawu zaobserwujesz, że w którejś z gier dobijasz do maksimum użycia tych 8 GB to dopiero rozważałbym upgrade. Ale wtedy i tak najlepszym rozwiązaniem byłoby zbieranie kasy na nowy procesor, płytę i RAM jednocześnie.

F4bl3
komentarz
komentarz

@CorveN  wlasnie widze ze np przy zwyklym korzystaniu z komputera tj. yt i wgle przegladanie internetu kozysta mi z  ok >3gb a przy grach w jakie gram dochodzi do praktycznie maximum a procesor w sumie ok 50% moze troche lepiej

np teraz jak pisze tylko na forum bez muzyki yt itd. to procesor wacha sie od 1 do 6% a ram 2gb 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.