x-kom hosting

Problem po czyszczeniu komputera

kacperziom
utworzono
utworzono

Witam mam problem z moim starym pc, mianowicie po wyczyszczeniu i zmianie pasty termoprzewodzącej, komputer nie wyświetlał ekranu, zrobiłem reset biosu poprzez wyciągnięcie baterii, niestety nie pomogło, postanowiłem zobaczyć na procesor i zauważyłem lekko wygięte piny w płycie głównej, lekko je wyprostowałem igłą, złożyłem zestaw i komputer się odpalił, lecz na początku nie wykrywało dysków. po chwili problem na chwile znikł. dalej nie chciał się odpalić Windows i włączał się tryb naprawy, postanowiłem zrobić format całkowity komputera. Po formacie Windows raz się odpala lecz występują ścinki widoczne gdy rusza się kursorem po pulpicie (nagle kursor staje na ułamek sekundy) a raz się ładuje czarny ekran z niebieską ikonką (w nieskończoność) , problem z dyskami dalej jest czasami wykrywa 3, czasami 2, a nieraz tylko 1 (w biosie tak samo pokazuje), komputer normalnie chodzi. nic się nie przegrzewa. z resztą jest wszystko ok. I tutaj moje pytanie, czy możliwe że przez te wygięte piny uszkodziła się płyta główna, czy problem może tkwić gdzieś indziej (przed czyszczeniem było wszystko ok) Proszę o pomoc

 

msi z370 gaming plus - płyta główna

i5 8400 - procesor

gtx 1060 6gb - karta graficzna

ram 8gb - jakiś corsair

zasilacz 550w - też jakiś corsair 

 

Możliwe że coś źle złożyłem dlatego przychodzę z pytaniem tutaj, przepraszam jeżeli opis się źle czyta ale pisałem na telefonie, jeżeli ktoś ma jakieś sugestie proszę śmiało pisać, Pozdrawiam

mene.PNG

kacperziom
komentarz
komentarz

Dodam że w momencie tego laga komputera zacina się również dźwięk.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.