x-kom hosting

Który dysk lepszy?

Besty20122
utworzono
utworzono

Witam, chcę kupić dysk SSD do PC i zastanawiam się który wybrać, mx500 500GB czy Samsung 870 Evo 500GB. Cena bardzo podobna więc nie wiem który lepszy bo chyba w tej cenie to chyba najlepsze dyski. Dysk będzie używany pod system i gry typu lol czy cs.

eryk93
komentarz
komentarz

Zdecydowanie MX500, nie ma jeszcze podmienianych podzespołów ;)

Mogeto
komentarz
komentarz

Wersja 500GB MX500 jest nietknięta więc można brać, ale Evo 870 również jest dobrym wyborem.  Masz slot M.2? Jeśli masz slot M.2 to lepiej kupić dysk M.2 zamiast SATA

Besty20122
komentarz
komentarz

@Mogeto jaki m.2 polecasz w kwocie 200 zł i 500 GB? Nie zależy mi na kosmicznych prędkościach bo każdy SSD mnie zadowoli. Najbardziej zależy mi na tym aby miał długa gwarancję i był jak najmniej awaryjny.

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

500GB też się to tyczy, zamiast SM2258 jest SM2259 i kosci z 64warstw na 128/176 https://www.techpowerup.com/ssd-specs/crucial-mx500-500-gb.d948

Za 259zl masz Lexar NM620 1TB, budżetowy model ale dsje radę.

Mogeto
komentarz
komentarz

To kiepsko. Wiedziałem, że podmiankę przeszedł BX500, ale myślałem, że MX500 pozostał bez zmian. Czyli wybór wśród SSD SATA staje się coraz mniejszy.

 

Zdecydowanie idź w M.2 skoro masz taką możliwość. Kioxia G2 jest fajnym dyskiem, bo ma DRAM, ale pojemność to 1TB, czyli droższy od dysków 500GB.

Jeśli chcesz 500GB możesz iść w Lexar NM620

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.