x-kom hosting

Dell optiplex 990 - czy mogę zastosować inny ram ? 1333 MHz DDR3

chojnyMati
utworzono
utworzono

Cześć,

 

Chciałbym zmodernizować stary komputer (Dell Optiplex 990 z płytą główną oznaczoną jako 0D6H9T -> https://www.laptechtheitstore.com/dell-d6h9t-optiplex-990-sff-motherboard/).

Zacznę od wymiany HDD na SSD i dołożenia RAM. No i i tutaj mam do Was pytanie:

 

Czy skoro płyta obsługuje ram 1333 MHz DDR3, to mogę wsadzić np. ram o wyższym taktowaniu np. 1600 lub jeszcze wyższym ?

Wiem, że nie wykorzystam potencjału szybszego ramu, ale chodzi głównie o dostępność i ceny.  Za używaną kość 4gb ddr 1333 trzeba zapłacić ok. 30-40zł.  Poszerzając zakres poszukiwań o wyższy zakres taktowania można znaleźć ciekawsze oferty.

 

Druga sprawa to kości, które mam zainstalowane posiadają takie oznaczenie: 2GB 2Rx8 PC3-10600E-9-10-E0.

Czy jeżeli zastosuje kości w innym oznaczeniu, a będą to DDR3 1333 lub takie z wyższym taktowaniem to i tak będą działały ?

 

Mateusz

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.