x-kom hosting

Jak zrootować Wiko Tommy?

CVB181
utworzono
utworzono

Cześć.... próbuje sam jakoś ogarnąć ten temat, ale wolałbym nie zepsuć sobie telefonu - próbowałem bawić się korzystając z Kingo roota... ale rootowanie zawsze staje na 40% i gdzieś przypadkiem przeczytałem, że podobno jest to aplikacja szpiegująca, ktoś inny jeszcze napisał, że teraz ma problemy z pojawiającymi się reklamami. Nie wiem, ile z tego jest prawdy... ale chyba wolałbym już zrobić to sam, ręcznie, bez pomocy zewnętrznych programów. xp

Znalazłem niby poradnik, jak to zrobić... ale nie ogarniam do końca, poza tym... też nie mam pewności - mógłby mi ktoś z tym pomóc? Będę wdzięczny.
https://unofficialtwrp.com/wiko-tommy-root-twrp/

zbiku90
komentarz
komentarz

Kingoroot to przeszłość, jeśli próbowałeś go pobrać z jakiejś szemranej strony to masz spore prawdopodobieństwo złapania wirusa. Teraz rootuje się telefony Magiskiem ale ten Wiko jest na tyle egzotyczny że nie ma własnej strony na xda. Powiedz do czego ci potrzebny root, bo może da się obejść bez niego. Szansa na uceglenie sprzętu przy wgraniu nieodpowiedniego recovery jest ogromna.

CVB181
komentarz
komentarz

@zbiku90 Pobrałem go z https://www.kingoapp.com/ czyli chyba oficjalnej strony - sprawdzałem kilka razy telefon antywirusem, wbudowanym w telefon oraz sprawdziłem ogólnie działanie smartfona. Nie zauważyłem nic podejrzanego... ale skoro znasz lepszego antywirusa, który w ogóle pójdzie na tym telefonie to możesz polecić.

Ten root jest tylko po to, bym mógł obniżyć detale w grach na fona... dla mnie to jest śmieszne, że trzeba aż tak kombinować, bo twórcy olewają takie rzeczy... i że w ogóle trzeba bawić się w rootowanie, by mieć pełen dostęp do telefonu.

Jest niby taki program jak GLTools... ale jest on bezużyteczny, skoro mój telefon nie jest zrootowany. 

CVB181
komentarz
komentarz

I jak, można jakoś poradzić sobie bez rootowania?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.