x-kom hosting

Problemy z wolnym działaniem systemu Windows

euroxxx
utworzono
utworzono

Witajcie,

 

Mam problem z moim komputerem po aktualizacji systemu Windows z wersji 10 do 11 ale nie jestem pewien czy to prawdziwy problem bo problemy zaczęły się jakieś 10 dni po aktualizacji a wcześniej nie było żadnych problemów i chyba nie jest to problem z Internetem bo na drugim laptopie Internet działa szybko. Od kilku dni strony w przeglądarce działają bardzo wolno. Próbowałem już kilku rzeczy, takich jak usunięcie zbędnych plików i programów, ale nic nie pomogło.

Czy ktoś z Was miał podobny problem po aktualizacji do wersji 11 lub ma jakieś pomysły, co mogę zrobić, aby rozwiązać ten problem?

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Na innych przeglądarkach jest to samo? Ten problem nie zaczął występować po jakiejś ingerencji w system, np. jakaś aktualizacja (systemowa czy aplikacji) czy instalacja aplikacji?

  • Dobra wypowiedź 1
euroxxx
komentarz
komentarz (edytowane)

Z eksperymentów Firefox jest o wiele szybszy od Chrome i innych przeglądarek. Oprócz aktualizacji Windows 11 to nie przypominam sobie abym coś aktualizował. Instalowałem kilka aplikacji niedawno tj Dev C++, Firefox,  Microsoft Word z jakiejś nieoficjalnej stronki tak samo jak Dev C++, XAMPP plus Windows 11 poinstalował jakieś VPN RAV itp. Poza tym pojawił się na pulpicie plik konfiguracyjny(.ini) o nazwie desktop, który się uruchamia za każdym razem jak uruchamiam. ..komputer.

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Desktop.ini to jeden z chronionych plików systemowych. Wystarczy zaznaczyć w opcjach folderów odpowiednią opcję żeby takie pliki nie były wyświetlane. A jest ich wiele na partycji systemowej (domyślnie ta opcja jest zaznaczona):

bee3b3687a72c.jpg

 

Jeśli pobierałeś różne pliki z niesprawdzonych źródeł, być może złapałeś jakąś infekcję? Skanowałeś system pod tym względem? Jeśli dobrze kojarzę aplikacja typu VPN nie jest składnikiem win11, chyba że pobierałeś ją przez Microsoft Store.

  • Dobra wypowiedź 1
euroxxx
komentarz
komentarz

Możliwe że to jakiś wirus ale w sumie ogólnie wszystko ddziała dobrze za wyjątkiem przeglądarek a co dziwne Firefox działał przez kilka dni szybko a wczoraj spowolnił.

kamyk666
komentarz
komentarz

Kopia danych i instalacja czystego windowsa na nowo, może gryza sienjakeia stare sterowniki z nowym systemem 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.