x-kom hosting

Spadek klatek na YT po prostowaniu pinów w procesorze

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: anioł2009 ,
penny boyka
utworzono
utworzono

 

witam, 

mam pewien problem mianowicie migający i zacinający obraz się na yt. Obraz zaczyna klatkować gdy najade na inne filmy bądz pasek na dole film. 
Co może powodować mój problem.
Ostatnio miałem prostowane piny w procesorze i wszystko działa bez zarzutów. 

anioł2009
komentarz
komentarz
22 minuty temu, penny boyka napisał:

miałem prostowane piny w procesorze i wszystko działa bez zarzutów. 

Jak widać nie działa.

 

Podaj cała konfigurację komputera.

 

Na innej przeglądarce też tak jest ? Uzywasz adblocka lub innego programu blokującego reklamy ?

penny boyka
komentarz
komentarz

zasilacz: be quiet! Dark Rock Pro 4 120/135mm

Karta graficzna: ASUS Radeon RX 5700 TUF OC 8GB GDDR6

RAM: Crucial 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Ballistix Sport LT Red
Płyta główna: 
MSI B450 TOMAHAWK MAX

Procesor: Promocja: AMD Ryzen 5 3600


Tak na innej przeglądarce dzieje się to samo. 

Po wyprostowaniu pinów każda gra jaką uruchamiam chodzi poprawnie bez zaciecia oprócz Worms Clan Wars problem z wyświetlaniem się tekstur plus jakieś dziwne paski czerwone.

 

anioł2009
komentarz
komentarz

Trzeba by udać się do serwisu na podmiankę cpu bo tutaj on jest głównym podejrzanym. Ile nóżek ma tyle może być przyczyn, one odpowiadają nie tylko za granie ale komunikację z innymi podzespołami itp. Być może akurat uszkodziłeś nóżkę od jakiegoś napięcia, linii pcie, lub komunikacji ram itp.

 

podaj również model zasilacza jaki masz bo dałeś chłodzenie 

  • Dobra wypowiedź 1
penny boyka
komentarz
komentarz (edytowane)

Rozumiem tylko był w serwisie i powiedzieli mi że jest wszystko okej. 

Czy problem może być w karcie graficzne?
Zauważyłem ostatnio piszczenie cewek?
A i jeszcze jedna sytuacja gdy wrócił z serwisu po podłączeniu klawiatury komputer się uruchomił lecz nie wyświetlał obrazu na monitorze {monitor się włączał} i  na płycie głównej paliła się na czerwono dioda VGA.

 

anioł2009
komentarz
komentarz

Znajdz inny serwis i opisz im sprawę. Prostowanie pinu czasem powoduje pęknięcia lutu pod nim i późniejsze problemy dlatego zaleca sie wlutowanie nowego pina a nie przekrzywianie już skrzywionego.

 

Problem może być w karcie grafiki ale równie dobrze to może być bład wynikający ze skrzywionego pinu akurat odpowiedzialnego za komunikację z portem pci-ex karty grafiki. Stąd również sygnał diody led na mobo.

 

Bez podmiany cpu na 100% sprawny to tylko gdybanie. Ponadto ryzeny 5 3600 często padają nawet jak nie miały krzywego pina.

  • Dobra wypowiedź 1
penny boyka
komentarz
komentarz (edytowane)

Czyli bez wymiany procesora się nie obejdzie :/

No dobrze dziękuję za poradę.
Jaki procesor polecasz do reszty cześci?

Już nie mam siły chodzenia po serwisach i słuchania cały czas innych porad i usterek.

anioł2009
komentarz
komentarz

Ja nie mówię żeby zmieniać, ale usterki diagnozujemy poprzez m.in podmiankę części, w ten sposób wykluczając winowajcę. Nie ma złotego programu który powie " tak to wina cpu " "tak to wina gpu " niestety tak to nie działa... ale znam praktyki serwisów i ich "testowanie".. często kończy się valley benchamrkiem albo testem cpu-z i tyle. Sprawne, oddajemy klientowi... no tak to niestety nie działa.

Trzeba znaleźć renomowany serwis a nie z ogłoszenia jakiegoś :( 

penny boyka
komentarz
komentarz

Tylko tu jest problem, iż objeździłem wszystkie najlepsze serwisy w promieniu 50km. Zostało mi kilka i do ze słabymi opiniami.
A co do sprawdzania procesora to był w ostatnim serwisie sprawdzany przy mnie na innej płycie głównej i nie było problem.
Agggh

  • Rekomendowana odpowiedź
anioł2009
komentarz
komentarz
6 minut temu, penny boyka napisał:

A co do sprawdzania procesora to był w ostatnim serwisie sprawdzany przy mnie na innej płycie głównej i nie było problem

Jeśli było sprawdzone dobrze to może coś z gniazdem skrzywionego pina na Twoim mobo jest ? Nie wiem jak doszło do uszkodzenia itp ale jak wspominałem podmiana cpu, podmiana płyty musi być zrobiona żeby znaleźć winowajcę.

 

Ewentualnie spróbuj postawić system na czysto, być może to wina jakiegoś konfliktu w systemie że się to sypie. Przez forum ciężko tak strzelać.

penny boyka
komentarz
komentarz

Spoczko i dziękuje za pomoc

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.