x-kom hosting

Zmiana na DDR 5

kazior32
utworzono
utworzono

Witajcie moi mili zakupupilem jakis czas temu pc do gierek. Kupilem gotowca i teraz juz wiem ze nie byla to najlepsza decycja chociaz komp sprawuje sie jak nalezy . Chcialbym jednak jakos go stopniowo ulepszac zeby za jakis czas nie obudzic sie z palcem w nocniku i nioe musiec wymieniac wszystkich podzespołow na raz. Nie wiem czy dobrym pomyslem byla by zmiana plyty glownej i zamontowania ram ddr5 ? najprawdopodobniej sie ze procesor tez trzeba zmienic na lepszy. prosze o kilka wskazowek jak wy to widzicie i co sadzicie . Z góry dzieki, piąteczka :) oto specyfikacja mojego kompa

 

Procesor Intel Core i5 10400F 6x4,3GHz, 12 Wątków.
Płyta główna H510M
Pamięć DDR4 16GB 3200MHz
Grafika NVIDIA RTX 3060 12GB GDDR6
Dysk SSD 500GB NVME m.2

leelareso
komentarz
komentarz

Kupowanie ddr5 jest bez sensu na ten moment bo nie ma praktycznie żadnych różnic w fps,

  • Dobra wypowiedź 1
kazior32
komentarz
komentarz

Rozumiem, a uważasz że zmiana płyty głównej na jakąś dobrą obsługująca DDR 4 ma sens ? Z tego co się orientowałem ta płyta która jest w tym pc to jakieś nieporozumienie 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Zmiana płyty nic nie da, masz RAM 3200MHz czyli tyle ile maksymalnie obsługuje chipset H510.

 

Zmiana procesora np. na i5 13400F też niewiele da przy obecnej grafice.

 

Masz wyrównany sprzęt.

 

Kwestia w jakie gry grasz, jaki monitor.

  • Dobra wypowiedź 1
leelareso
komentarz
komentarz

i zasilacz w tym gotowcu =)

kazior32
komentarz
komentarz (edytowane)

Zasilacz 650 Wat . Póki co nie mam zastrzeżeń co do gier bo wszystko śmiga. Mysle natomiast iż mogę mieć problem z kartą dźwiękową gdyż mam problemy z mikrofonem których nie potrafię zdiagnozowac pomijając fakt żale wyjścia audio są bardzo ubogie. Myślę nad zmianą karty przede wszystkim dlatego żeby z czasem móc go fajnie ulepszyć . Płyta główna MSI MAG B560 TORPEDO ATX jest bardzo spoko i ma fajne wyjścia audio.

Z czasem będę sobie mógł wymieniać inne podzespoły bez obawy o płytę główną. Jak sądzicie Pany?

Edytowane przez kazior32
UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Ta płyta z tego co widze kosztuje 900zl, sam upgrade tej platformy nie ma sensu.

 

Sprzedajesz procesor i płytę, dokładasz to 900zl i masz 12400F/13400F na B660.

leelareso
komentarz
komentarz
2 godziny temu, kazior32 napisał:

Zasilacz 650 Wat

ale jakiej marki. bandit power ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.