x-kom hosting

Pomoc w wyborze ram do i5 11400f

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Mogeto ,
jakisgoscu123
utworzono
utworzono

Hej mam zamiar wymieniać mój stary komputer na nowego blaszaka teraz została mi jedna rzecz jakie taktowanie ram wziąć mam albo 3200mhz albo 3600 lecz nie wiem czy i5 11400f uciągnie 3600mhz cl16 oczywiście płyta taka która obsługuje OC i niby powinno działać naczytałem też się o jakimiś trybami pracy gear 1 gear2 nie rozumiem tego wszystkiego potrzebowalbym pomocy jaki w takim razie ram brać i tak żeby ram był wykorzystywany w 100% odrazu mówie że się zabardzo nie znam więc prosze o wyrozumiałość

Z góry dziękuję za pomoc

Mogeto
komentarz
komentarz
8 godzin temu, jakisgoscu123 napisał:

nie wiem czy i5 11400f uciągnie 3600mhz

Takie połączenie jest możliwe jedynie z płytą główną która posiada chipset B560, Z490 lub Z590

  • Dobra wypowiedź 1
jakisgoscu123
komentarz
komentarz

to wiem ale to w końcu co mam brac tak zeby dzialal w gear 1?

  • Rekomendowana odpowiedź
Mogeto
komentarz
komentarz

Różnica cenowa pomiędzy 3200 a 3600 jest na tyle symboliczna, że nawet jeśli będą u Ciebie pracować z prędkością 3200, to i tak lepiej kupić 3600 bo może przyda się w przyszłości.

Ostatnio popularne są Kingstony Fury 2x8 3600

https://www.x-kom.pl/p/667516-pamiec-ram-ddr4-kingston-fury-16gb-2x8gb-3600mhz-cl17-beast-black.html

jakisgoscu123
komentarz
komentarz

dobrze dziena za pomoc

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.