x-kom hosting

Błąd BSOD - "Twój komputer napotkał problem i wymaga ponownego uruchomienia"

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Niebieska ,
Gracjelka
utworzono
utworzono

Cześć wszystkim,

Na początku chciałabym przeprosić, za utworzenie tego nowego tematu, bo może istnieje gdzieś już tutaj taki, ale ja nie mogłam go znaleźć...

Mój problem jest taki jak w tytule, czyli dosyć powszechny jak sama się dowiedziałam, gdy zaczęłam szukać.

Od miesiąca nie używałam swojego komputera, jedynie laptopa, a teraz po tym czasie, jak już go odpaliłam to pojawił się ten problem. Najpierw raz, potem częściej i przestraszyłam się że mnie całkiem odetnie od kontroli dlatego przeszłam w stan awaryjny. 

 

Tutaj jest spokojnie, ale nie mam dźwięku... normalnie chyba dałabym radę tak pracować gdybym mogła mieć ten dźwiek, ale z drugiej strony nie wiem, czy tak można...

Próbowałam z tego poradnika włączyć dźwięk, ale lipa --->  https://youtu.be/janRtOBIaTA  (nie mogę zrobić nazwy tego klucza, bo już istnieje)

 

Dobra, ale wracając do tego problemu to próbowałam tych rzeczy ---> [ROZWIĄZANE] Twój komputer napotkał problem i musi zostać ponownie uruchomiony w systemie Windows 10 (pogotowie-komputerowe.org.pl) (metoda 1 zawiodła, a przy metodzie 2 jestem w trakcie, bo niby tryb awaryjny mam i sprawdzone wszystkie aktualizacje sterowników, ale nie próbowałam odinstalowywać tych sterowników, bo boję się trochę, że się przy tym pogubię i namieszam jeszcze bardziej).

 

Zresztą nie wiem, czy to coś by załatwiło sprawę, bo jak sprawdziłam przez HD Tune to mi wykryło kilka damages i nie wiem już co teraz robić...

Byłabym strasznie wdzięczna, gdyby ktoś cokolwiek napisał i podzielił się może własnymi doświadczeniami, albo wskazówkami jakimiś, bo inaczej to mi chyba pozostanie oddać ten komputer do jakiegoś serwisu, 

 

Nie czuję się też jakoś bardzo ogarnięta w tych sprawach, dlatego przepraszam raz jeszcze jeśli to co piszę wygląda jak głupoty.

 

Dziękuje za pomoc 

 

 

Dosyłam jeszcze sc image.png.e07c8b56cf534f103578ab4d1a75208c.png

HD Tune: WDC     WD10EZEX-75WN4A0 Health

ID                               Current  Worst    ThresholdData        Status   
(01) Raw Read Error Rate         200      190      51       0           Ok       
(03) Spin Up Time                185      170      21       1725        Ok       
(04) Start/Stop Count            97       97       0        3682        Ok       
(05) Reallocated Sector Count    200      200      140      0           Ok       
(07) Seek Error Rate             100      253      0        0           Ok       
(09) Power On Hours Count        91       91       0        7237        Ok       
(0A) Spin Retry Count            100      100      0        0           Ok       
(0B) Calibration Retry Count     100      100      0        0           Ok       
(0C) Power Cycle Count           97       97       0        3675        Ok       
(C0) Power Off Retract Count     200      200      0        746         Ok       
(C1) Load Cycle Count            178      178      0        68697       Ok       
(C2) Temperature                 103      97       0        40          Ok       
(C4) Reallocated Event Count     200      200      0        0           Ok       
(C5) Current Pending Sector      200      200      0        36          Ok       
(C6) Offline Uncorrectable       200      200      0        0           Ok       
(C7) Ultra DMA CRC Error Count   200      200      0        0           Ok       
(C8) Write Error Rate            200      200      0        0           Ok       
(F0) Head Flying Hours           91       91       0        6596        Ok       
(F1) (unknown attribute)         200      200      0        -658695840  Ok       
(F2) (unknown attribute)         200      200      0        -28634630   Ok       

Power On Time         : 7237
Health Status         : Ok
 

Gracjelka
komentarz
komentarz

 

Dziękuje za szybką odpowiedź ;) poniżej skopiowałam info i parametry

 

Nazwa urządzenia    DESKTOP-MRA435K
Procesor    Intel(R) Core(TM) i5-6400 CPU @ 2.70GHz   2.71 GHz
Zainstalowana pamięć RAM    8,00 GB
Identyfikator urządzenia    80CEC529-5320-475C-B5D2-9B09CA550941
Identyfikator produktu    00326-30000-00001-AA812
Typ systemu    64-bitowy system operacyjny, procesor x64
Pióro i urządzenia dotykowe    Brak obsługi pióra i wprowadzania dotykowego dla tego ekranu
 

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

A co ze zrzutem z CrystalDiskInfo? Podałaś tylko model CPU, ilość pamięci RAM i typ systemu operacyjnego. Brakuje informacji o karcie graficznej i zasilaczu (dokładny model).

  • Super 1
Gracjelka
komentarz
komentarz (edytowane)

@toska78 Zaraz prześle screen'a z CrystalDiskInfo. Czyli jeśli te bad sectory są to pozostaje mi jedynie wymienić dysk albo zaopatrzyć się w jakieś programy wspomagające, czy naprawiające te błedne miejsca?

 

Mam wyłaczony print screen dlatego chyba będę musiała zrobic zdjęcie i podpiać w załączniku

 

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GT 730 ale zasilacza to nie wiem jaki model. Nie ma gdzie tego sprawdzić (kiedyś miałam)... nie czuję się na siłach żeby zajrzeć do obudowy komputera. Mam dosyć przykre doświadczenia z przeszłości, jak mi nie wyszło. 

 

 

329343683_700336255059989_5934568227059801120_n.jpg

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

CrystalDiskInfo a nie CrystalDiskMark, jest wyżej w tym linku co podałem.

  • Super 1
Gracjelka
komentarz
komentarz

@toska78 Cała ja.. zakręcona... mam nadzieję że teraz jest dobrze już

329752916_899999217715464_709704635747704828_n.jpg

Gracjelka
komentarz
komentarz

Tak też myślałam... no niestety ale chyba nie ma innej opcji. Coś byście polecili takiego w miarę ok cenowego? 

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

W sumie się zbytnio nie napracował bezawaryjnie ten dysk jak na HDD :(. U mnie aktualny systemowy ma już nabite 43725h. Ciekawe czy pomógł by na te C5 remap i/lub zerowanie.

Niebieska
komentarz
komentarz

Kiepski egzemplarz się po prostu trafił, tak czasami bywa niestety.

  • Super 1
AudiAWX
komentarz
komentarz

Mi się wydaje że im transport i kurierka szkodzi.
Jakoś wszystkie które były w plastykowych pudełeczkach chodzą, a takie z folii padły.
Chyba te pudełko dobrze amortyzuje.
Nawet Toshiba P300 1tb była w pudle plastikowym i działa a nowsze 3tb go nie mają i już sie zaczęła jazda że padają.

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

Myślę że remap może tutaj pomóc na te błędy C5, przynajmniej tak piszą na takim technicznym forum jak elektroda. Według opisu parametrów SMART, C5 to właśnie sektory zaznaczone do remapowania.

toska78
komentarz
komentarz

Też prawda. Natomiast znalazłem temat gdzie autor miał 16 sektorów niestabilnych (podwoiły mu się bo wykonał chkdsk na partycji z błędami). W ostatnim poście napisał że Victoria uruchomiona w trybie Windows XP mini znalazła wszystkie 16 errorów i je realokowała a skan (pewnie powierzchni) pokazał w większości zdecydowanej 5 ms, potem 20, 50, a sektorów o odczycie 200 ms było około 160 na całe 1TB (pojemność dysku). No i dał potwierdzenia na zrzucie z CDI że wszystkie błędy przeszły z C5 na 05. Oczywiście pojawiła się też 1 przy C4.

  • Super 1
Gracjelka
komentarz
komentarz

Wiecie ja tam ogólnie nie mam niczego ważnego na tym komputerze więc nie ma czego kopiować za bardzo. Ja głównie pracuje na swoim laptopie a tutaj to tak tylko czasami zaglądam. Dlatego też chodziło mi o to, żeby jak najtaniej było z naprawą tego błędu (mam na myśli tutaj wymianę dysku). Zależy mi jedynie na tym, żeby chodził tak w miarę i tyle... nie musi być to wysoka jakość.

 

Też się zastanawiałam nad tym C5 remap, ale nigdy w życiu tego nie robiłam i nie wiem nawet jak się za to zabrać...  Chyba po prostu podrzucę go jutro do jakiegoś serwisu i zobaczę, co mi tam zaproponują. Albo macie jakiś inny jeszcze pomysł na spróbowanie? Normalnie to bym pewnie zwlekała z tym dłużej i siedziała w tym trybie awaryjnym ale nie mam dźwięku i to mi strasznie przeszkadza (to chyba taka najbardziej motywująca mnie sprawa do działania). No i w dodatku raczej taki tryb awaryjny na dłuższą metę do niczego nie zaprowadzi. Wiadomo, że w końcu coś się wydarzy i dysk padnie. 

 

 

toska78
komentarz
komentarz (edytowane)

To zakup jeden z dysków wyżej wymienionych a ten zostaw na dane jak  nie masz wiedzy i nie czujesz się na siłach żeby z tym próbować coś robić. Bo wiadomo że praca w trybie awaryjnym systemu ma konkretne ograniczenia nawet przy całkiem sprawnym dysku.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.