x-kom hosting

Dobór pamięci do procesora i5-8250U

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Mogeto ,
paveu33
utworzono
utworzono (edytowane)

Dzień dobry,

Planuję dokupić pamięć RAM do laptopa, czy możecie podpowiedzieć jaki model będzie najodpowiedniejszy do procesora i5-8250U 1600MHz

Aktualnie mam RAM 12GB 2400MHz, chcę wymienić na 2x8GB o możliwie najwyższym taktowaniu, które będzie kompatybilne z moim procesorem.

Z góry dziękuję za pomoc

P.

Screenshot_1.png

Mogeto
komentarz
komentarz

RAM 2400 to max dla tego procesora. Czyli masz 8+4 i chcesz wymienić na 8+8. Nie prościej byłoby wyjąć 4GB i włożyć 8GB?

  • Dobra wypowiedź 1
paveu33
komentarz
komentarz

Z tego co rozumiem to jedyne co mi zostaje to wyjąć 4GB i włożyć nową 8GB o częstotliwości 2400MHz i to będzie maksymalne rozwiązanie w mojej sytuacji, zgadza się?

Czy ewentualnie mogę też wymienić te 8GB, które teraz mam na coś nowszego i szybszego?

Może to banalne pytanie, ale słabo się na tym znam, także dziękuję za wyrozumiałość pomoc.

  • Rekomendowana odpowiedź
Mogeto
komentarz
komentarz

Twój procesor obsługuje pamięć RAM o prędkości max 2400.

Wyjmujesz 4GB i wkładasz 8GB identyczny jak obecny, czyli:

https://allegro.pl/oferta/pamiec-ram-ddr4-micron-8gb-2400t-pc4-12870418704

Upewnij się, że wyślą konkretnie taki sam przedmiot jak na zdjęciu, czyli MTA8ATF1G64HZ-2G3E1

 

Swoją drogą, widzę że ciągle siedzisz na dysku HDD zamiast SSD, w takim razie nie ruszałbym pamięci RAM, a zamiast tego wymienił HDD na SSD, bo zrobi dużo większą robotę niż większa pojemność RAM.

  • Dobra wypowiedź 1
paveu33
komentarz
komentarz

Rozumie, dziękuję za pomoc

Mogeto
komentarz
komentarz

Zainstaluj system na dysku SSD np Crucial MX500 SATA3, a zobaczysz sporą różnicę w responsywności komputera.

paveu33
komentarz
komentarz

Ustawiłem plan zasilania na high performace i to znacznie poprawiło działanie komputera.

Co do dysku to możesz polecić jakiś model M.2 ponieważ mam slot na taki w laptopie.

paveu33
komentarz
komentarz

Mój laptop to Dell Inspiron 7773, interesuje mnie dysk 500-1000 GB

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.